Anasayfa Altcoin Haberleri Çin Araştırma Şirketi Kripto Para Sıralamasını Yayınladı

Çin Araştırma Şirketi Kripto Para Sıralamasını Yayınladı

ABONE OL:google-news

Çin Elektronik ve Bilişim Sektörü Gelişim Araştırma Enstitüsü, 35 tanınmış kripto para birimini teknik açıdan kapsamlı bir şekilde değerlendiren ve sıralayan 15. CCID Küresel Kamu Zinciri Teknolojisi Değerlendirme Endeksi‘ni yayımladı. Değerlendirme sonuçlarında Çin’e göre kripto para birimlerinin iyileri ve kötüleri ortaya çıktı. Rapora göre EOS, Ethereum ve TRON sırasıyla 151.4, 138.0 ve 137.8 puanla listede ilk üçte yer aldı. CCID’in bu sıralamasına göre Bitcoin ise bir önceki listeye bakıldığı zaman 2 basamak yükselerek 11. sırada yerini aldı.

Çin CCID Listesinde Neler Var?

Yapılan değerlendirme sonucunda ilk 5 ve aldıkları puanlar şu şekilde:

  1. EOS: 151.4
  2. Ethereum: 138.0
  3. TRON: 137.8
  4. NULS: 113.6
  5. Lisk: 110.5

Listedeki en kötü kripto para birimleri ise şu şekilde:

  1. IOTA: 70.7
  2. Decred: 74.5
  3. Bytecoin: 74.8
  4. Litecoin: 80.8
  5. Zcash: 80.8

Listenin Tamamı

Çin Kripto Para Birimi Sıralaması

Liste hazırlanırken temel olarak kripto para birimlerinin teknik uygulama seviyesi değerlendirilmekte ve fonksiyonları, performansı, güvenliği ve ademi merkeziyeti incelemektedir. Bununla beraber uygulama ve yaratıcılık da bu anlamda kategorize edilerek değerlendirmeye alınmaktadır. Her bir kategoride değerlendirilen kripto para birimlerine puan verilmekte ve buna göre de son liste oluşturulmaktadır.

Değerlendirme modeli önceki konu ile tutarlıdır ve halen üç ana açıdan değerlendirilmektedir: temel teknoloji, uygulanabilirlik ve yenilik. Temel teknoloji kripto para birimlerinin teknoloji uygulama seviyesini değerlendirmektedir Temel araştırma noktaları kripto para biriminin işlevi, performansı, güvenliği ve ademi merkeziyetini içermektedir Alt endeks toplam endeksin yüzde 65’ini oluşturmaktadır. Uygulanabilirlik, temel olarak pratik uygulamalar için kapsamlı destek seviyesini değerlendirir: Denetim içeriği dört yönü içerir: düğüm dağıtımı, cüzdan uygulaması, geliştirme desteği ve uygulama. Alt dizin, toplam endeksin yüzde 20’sini oluşturur.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

923BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,337TakipçilerTakip Et
613AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar