Yükleniyor...

Bitcoin Boğa Sinyali 2016’dan Bu Yana İlk Kez Göründü

Son birkaç hafta içinde birçok kripto para analisti, Bitcoin'in gerçekten bir boğa piyasasının eşiğinde olup olmadığını sorguladı.

Bitcoin Boğa Sinyali 2016dan Bu Yana İlk Kez Göründü

Son birkaç hafta içinde birçok kripto para analisti, Bitcoin’in gerçekten bir boğa piyasasının eşiğinde olup olmadığını sorguladı.

Mart, Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleşen güçlü bir toparlanmadan sonra, kripto para birimi Haziran başında 10.500 dolar seviyesinde ağır bir ret gördü. Bitcoin’in 10.500 doları geçememesi, özellikle seviyenin makro önemi olduğu için boğa davasına güçlü bir darbe olarak görülüyor. Ancak yeni görülen bir döngü sinyali, BTC alıcıları için bir kazanç olarak ortaya çıktı.

Bitcoin’in Uzun Vadede Yükselişe Geçiyor

Bir kripto para trader’ı BTC’nin makro görünümüne bakarak, bir döngü sinyalinin Bitcoin boğaları için görünmek üzere olduğunu açıkladı.

Kripto para trader’ı yukarıdaki grafiği paylaşarak, bu sinyalin her döngüde sadece bir kez görüldüğünü söyledi. En son görüldüğü 2016 yılında BTC 1.000 dolardan işlem görüyordu. Sinyalden sonra BTC, %2.000 artarak 20.000 dolar seviyesine ulaşan bir ralli yaşadı.

Üç haftalık grafikte (siyah renkte) 27 dönemlik hareketli ortalamanın kırılması yükseliş eğilimini destekleyen tek etken değildir. Analist, yukarıdaki grafiğe daha fazla atıfta bulunarak, yükseliş görüşünü destekleyen iki teknik analiz faktörünü daha paylaştı:

  • Bitcoin, ana diyagonal eğilim çizgisini aştıktan sonra test etti ve destek olduğunu doğruladı. Diyagonal önemlidir, çünkü 2019 yılı zirvesi olan 14.000 dolar seviyesine işaret ediyor.
  • Üç haftalık Hareketli Ortalama (MACD), geçen yılın Nisan / Mayıs ayından bu yana ilk kez yükseliş yaşadı. Bu sinyalin daha önce 2015 yılında görülmüş ve BTC, 300 dolardan 20.000 dolara giden bir ralli yaşamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner