Yükleniyor...

Ethereum (ETH) 2.0 Lansmanı İçin En Erken Tarih Belli Oldu

Ethereum geliştiricilerinin verdikleri son bilgilere göre, Ethereum 2.

Ethereum ETH 2.0 Lansmanı En Erken Ocak Ayında

Ethereum geliştiricilerinin verdikleri son bilgilere göre, Ethereum 2.0’ın Ocak 2021’den önce piyasaya sürülmesi beklenmiyor.

Ethereum (ETH) 2.0 Lansmanı, BTC’nin Doğum Gününde Gerçekleşecek

ETH geliştiricilerine göre, Genesis’in en erken lansman tarihinin 3 Ocak 2021 (Bitcoin’in 12’nci yıldönümü) gibi olması düşünülüyor. ETH geliştiricilerine göre lansmandan önce, herkesin çalıştırabileceği ve test edebileceği halka açık test ağına ek olarak, aynı zamanda, müşteri grupları tarafından yönetilen istikrarlı bir test ağı da çalıştırmaları gerekiyor.

Ethereum 2.0 koordinatörü Danny Ryan’a göre, testnet lansmanının haftalar içinde gerçekleşmesi bekleniyor. Buna ek olarak, bu yıl spesifikasyonda yükseltme ve kod değişiklikleri gerektiren bir takım değişiklikler yapıldı.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin daha önce bir Phase (Faz) 0 lansmanının, multi-client (çok istemcili) test ağlarının başarılı bir şekilde işletilmesinden önce olacağını söyledi. Ayrıca, proje sorumlusu Danny Ryan, Consensus 2020 konferansında yaptığı bir oturumda ağda birden fazla müşteriye sahip olmanın çok önemli bir güvenlik unsuru olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

“Tek bir istemcide kritik bir hata varsa ve sorun giderilirse, ağ, ilerlemeye devam edebilir çünkü node’lerin (düğüm) çoğunluğu bu istemcide çalışmayabilir.”

Ayrıca artan talepler nedeniyle madenci kapitülasyonunun önlenmesi için optimizasyonlara ihtiyaç olduğu söylendi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner