Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Ethereum (ETH) 2.0 Lansmanı İçin En Erken Tarih Belli Oldu

Ethereum (ETH) 2.0 Lansmanı İçin En Erken Tarih Belli Oldu

ABONE OL:google-news

Ethereum geliştiricilerinin verdikleri son bilgilere göre, Ethereum 2.0’ın Ocak 2021’den önce piyasaya sürülmesi beklenmiyor.

Ethereum (ETH) 2.0 Lansmanı, BTC’nin Doğum Gününde Gerçekleşecek

ETH geliştiricilerine göre, Genesis’in en erken lansman tarihinin 3 Ocak 2021 (Bitcoin’in 12’nci yıldönümü) gibi olması düşünülüyor. ETH geliştiricilerine göre lansmandan önce, herkesin çalıştırabileceği ve test edebileceği halka açık test ağına ek olarak, aynı zamanda, müşteri grupları tarafından yönetilen istikrarlı bir test ağı da çalıştırmaları gerekiyor.

Ethereum 2.0 koordinatörü Danny Ryan’a göre, testnet lansmanının haftalar içinde gerçekleşmesi bekleniyor. Buna ek olarak, bu yıl spesifikasyonda yükseltme ve kod değişiklikleri gerektiren bir takım değişiklikler yapıldı.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin daha önce bir Phase (Faz) 0 lansmanının, multi-client (çok istemcili) test ağlarının başarılı bir şekilde işletilmesinden önce olacağını söyledi. Ayrıca, proje sorumlusu Danny Ryan, Consensus 2020 konferansında yaptığı bir oturumda ağda birden fazla müşteriye sahip olmanın çok önemli bir güvenlik unsuru olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

“Tek bir istemcide kritik bir hata varsa ve sorun giderilirse, ağ, ilerlemeye devam edebilir çünkü node’lerin (düğüm) çoğunluğu bu istemcide çalışmayabilir.”

Ayrıca artan talepler nedeniyle madenci kapitülasyonunun önlenmesi için optimizasyonlara ihtiyaç olduğu söylendi.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

Bizi Takip Edin

921BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,975TakipçilerTakip Et
611AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar