Yükleniyor...

Bitcoin Boğalarının Koşusu Başladı! Bitcoin Fiyatı 11.500 Doların Üzerinde!

Haziran ayında 13.

Bitcoin Fiyatı

Haziran ayında 13.800 doları gören Bitcoin o tarihten bu yana düşüş eğilimindeydi. Nitekim Ağustos ayının başında bu eğilim tersine döndü ve Bitcoin bugün TSİ 03:29’da 11.000 doları ve ardından 11.500 doları aştı.

Yükseliş eğilimindeki Bitcoin’in test edeceği yeni seviyelerin sırasıyla 12.000 dolar ve 12.500 dolar olduğu belirtiliyor. Fiyattaki yükselişin devam etmesi için bu seviyelerin kırılması oldukça önemli.

Yayın sırasında Bitcoin fiyatı yüzde 8’den fazla değer artışı ile 11.564,85 dolardan işlem görüyordu. Günü 11.500 doların üzerinde kapatılması fiyatın daha da yüksek seviyelere çıkabileceğinin en önemli göstergelerinden olacak.

Bitcoin’deki bu yükseliş kripto para piyasasının genelini de olumlu yönde etkiledi. Ethereum son 24 saatte yüzde 4’den fazla, Ripple ve Bitcoin Cash son 24 saatte yüzde 3’ten fazla değer kazandı. İlk 30 kripto para biriminin tamamı yeşile bürünmüş durumda ve kripto para piyasasının toplam değeri ise 300 milyar doları aştı.

İlk Bitcoin yatırımcılarından birisi olan Max Keiser, geçtiğimiz haftasonunda Twitter hesabından açıklamada bulunmuş ve Bitcoin’in bu hafta 15.000 doları göreceği iddiasını öne sürmüştü. Keiser, bu öngörüsünün sebepleri olarak hükümetlerin izlediği politikalar ve bankacılık sistemindeki sıkıntıları işaret etmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner