Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 10.000 Dolar Seviyesinden Yeni Bir Red Görürse Ne Olur?

Bitcoin (BTC) özellikle son zamanlarda inanılmaz derecede karışık bir fiyat hareketi görüyor.

bitcoin tekrar 10000 dolardan red gorurse ne olacak

Bitcoin (BTC) özellikle son zamanlarda inanılmaz derecede karışık bir fiyat hareketi görüyor. Bitcoin için psikolojik direnç olarak kabul edilen 10.000 dolar seviyesine doğru ivme kazanmaya çalışan lider kripto varlık, bu direnci bir türlü aşamıyor.

Ünlü bir kripto varlık analistine göre, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketi daha önce yaşadığı ve 10.000 dolar seviyesine ulaşan hareket ile benzerlik gösteriyor. BTC, özellikle 9.000 doların orta bölgesinde bir istikrar kazandı diyebiliriz ancak 9.700 dolar ve 10.000 dolar arasında yer alan direnç bölgesini aşmakta fazlası ile zorlanıyor.

Yazım sırasında 9.500 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin’in tekrardan 9.700 dolar seviyelerinde bir red ile karşılaşması durumunda sert düşüşler yaşayabilir. Analistlere göre yaşanacak bu red yüzünden lider kripto varlık tekrardan 7.000 dolarlık bölgeye doğru hareket edebilir.

Önümüzdeki haftalarda Bitcoin’de yaşanacak yükseliş trendini, 9.300 dolarlık bölgeye tekrardan gidip gitmemesi durumu belirleyici olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner