Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Dijital Altın Olursa Ne Olur?

Kripto paralar arasında değer deposu olarak konuşulan tek varlık Bitcoin (BTC).

ethereum dijital altin olursa ne olur

Kripto paralar arasında değer deposu olarak konuşulan tek varlık Bitcoin (BTC). Ancak Bitcoin özellikle ilk kripto varlık olmasının avantajını fazlası ile kullanıyor ve sonsuza kadar bu durum böyle gitmeyecek. Bitcoin’in “Dijital Altın” lakabı harika bir pazarlama aracı ve başka hiçbir kripto paranın bu derece çekici bir sloganı yok.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Etherum (ETH) ise bu değer deposu yarışında şu an için açık ara liderliğe ikinci aday. Ethereum blok zinciri, günümüzde birçok alanda kullanılan bir oluşum ve yerel varlığı piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para olan Ether (ETH). Durum böyle olunca akıllara ya ETH dijital altın olarak kabul görürse ne olur sorusunu getiriyor.

Veri araştırma firması Messari’ye göre, mevcut fiyat ile Ethereum’un altın gibi bir değer deposu olarak kabul görmesi durumunda, potansiyel yatırım getirisi 490x’den fazla olabilir.

Bu durum şu an için yaklaşık 26 milyar dolar piyasa değeri olan bir varlık için uzak bir düşünce gibi görünse de, Ethereum’un yeni bir şirket olmadığını ve kripto piyasalardaki uzun süredir devam eden pozisyonunu unutmamak gerekir. Bitcoin’e karşı verilen rekabet asla boşuna değildir ve Bitcoin’i altın gibi değer deposu olarak gören yatırımcıların, Ethereum’u da aynı şekilde görmesi muhtemeldir.