Yükleniyor...

Ethereum (ETH) 250 Dolar Seviyesini Zorluyor, Gözler 300 Dolar Seviyesinde!

Hafta sonu boyunca büyük kazanımlar elde eden Ethereum, hafta sonu başında 210-215 dolar aralığının üzerinde bir kırılma görerek parabolik harekete geçti.

ethereum 200 dollars

Hafta sonu boyunca büyük kazanımlar elde eden Ethereum, hafta sonu başında 210-215 dolar aralığının üzerinde bir kırılma görerek parabolik harekete geçti. Haberin yazımı itibariyle 235 dolar civarında işlem gören dijital varlık, boğaların direnç beklediği kısa vadeli 250 dolar hedefine yaklaşıyor.

Bu hareket, son fiyat göstergeleri ve Ethereum etrafındaki artan aktiviteler göz önüne alındığında sürpriz değil. Yeni başlayanlar için şunu söyleyebiliriz ki; token son birkaç haftadır büyük bir birikim aşamasında. Ethereum’da ağ kullanımı son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Hafta sonunda yaşadığı kazanımların ardından Ethereum, en büyük altcoin olarak yerini hepten sağlamlaştırdı. İkinci en büyük altcoin ise, 9 milyar doların biraz üzerinde piyasa değeri olan XRP’dir. Ethereum bu haberin yazımı sırasında, 27 milyar doların üzerindeki piyasa değeriyle bu değeri üçe katlamaktadır.

Her ne kadar Bitcoin’in 177 milyar doların üzerindeki piyasa değerine ulaşması için önünde uzun bir yol olsa da, Ethereum diğer altcoinlere kıyasla hızlı hareket etmektedir. Bitcoin ve altcoinlerdeki büyüme ve mevsimsel korelasyon, Ethereum’un kendini yeniden tanımladığını gösterebilir. Bu durum Ethereum’un Bitcoin gibi altcoin durumundan çıkabileceğinin bir göstergesi olarak algılanabilir.

300 Dolar Seviyesine Yolculuk

Boğalar, önümüzdeki saatler içinde 250 dolara ulaşabilir veya güçlü bir geri çekilme görebilir. Geri çekilme ihtimalinde, boğaların önümüzdeki günlerde para birimini yukarı yönlü bir trendde tutmak için 230 dolar seviyesinde tutunmaları gerekecek. Diğer bir dezavantaj ise, ayıların ETH’yi 220 dolar fiyat seviyesine sürükleme ihtimalidir.

Proje geliştirmeleri ve Ethereum 2.0’ın yakında piyasaya sürülmesiyle, güçlü bir geri çekilmeyle bile varlık, 250 doların üzerine çıkacak ve önümüzdeki birkaç hafta içinde 300 dolar seviyelerini dahi görebilecektir. Ethereum 2.0 yaklaştıkça ve yatırımcılar kendinden emin oldukça FOMO, Ethereum’u 300 dolara kadar götürmede önemli bir rol oynayacaktır.

Lansmanın başarısına bağlı olarak, dijital varlık daha uzun vadeli bir trend oluşturabilir. Ancak genellikle bir lansmanın yukarı yönlü hareketi garantilediği düşünülse de, Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesinden sonra altcoinin aşırı satın alınması ve dump beklenebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner