Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Ethereum Geliştiricisi, Ethereum 2.0 Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Ethereum Geliştiricisi, Ethereum 2.0 Hakkında Açıklamalarda Bulundu

ABONE OL:google-news

Ethereum’un kısa zaman içerisinde çıkacak olan 2.0 “Senerity” güncellemesi, kripto para topluluğu tarafından merakla bekleniyor. Güncelleme ile birlikte, Dünya’nın en büyük ikinci blockchain protokolü PoW’dan bir Pos konsensüs mekanizmasına geçiş yapacak ve bu sayede ölçeklenebilirlik, güvenlik ve hız anlamında ciddi artışlar meydana gelecektir.

Reddit kullanıcıları tarafından gelen soruları bir podcast altında cevaplayan Ethereum’un ünlü geliştiricisi Danny Ryan, ETH 2.0’ın çeşitli aşamaları ve yaklaşan özellikleri hakkında bilgi verdi.

Şu anda çoğu geliştirici, yeni güncellemenin ilk basamağı olan Aşama 0’ın piyasaya sürülmesine odaklanmış durumda. Aşama 0 piyasaya sürüldükten hemen sonra hatalar düzeltilecek, güncellemeler hızlı bir şekilde tamamlanacak ve arkasından Aşama 1 boyutuna geçiş sağlanacak.

Ryan yaptığı açıklamada, Raspberry Pi 4 gibi bir bilgisayarın bile Aşama 0 ile çalışabildiğini ancak Aşama 1 uygulamasının daha güçlü donanım gereksinimleri duyduğunu belirtti.

Kullanıcılar tarafından gelen “ETH 3.0” güncellemesinin gelip gelmeyeceği konusuna da değinen Ryan, şahsi görüşüm “ETH 2.0” çıktıktan sonra temel yapıda değişikliğe gidilmeden, bazı yeniliklikler ile devam edilmesi yönünde diyerek belirtti.

Ryan özellikle Ethereum geliştirici topluluğunda bazı endişelerin olduğunun farkında olduğunu ve Aşama 0’ın başlamasından ardından eleştirilere her zaman açık olduklarını, gelecek geri dönüşler sayesinde düzeltmelerin hızlıca gerçekleştirileceğini belirtti.

Ayrıca Ryan, Ethereum 2.0 ile birlikte, lider kripto varlık kanadında sıklıkla duyduğumuz madencilik havuzlarının hash oranının yüzde 60’ına hakim olması durumunda ortaya çıkabilecek senaryoların önüne geçildiğini konuşmasına ekledi.

Ethereum 2.0 ile birlikte, ağın daha çok kullanıcı tarafından kullanılmasını için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Ryan, kısa süre içerisinde herkesi memnun edecek bir güncelleme ile kullanıcıların karşısına çıkacaklarını belirtti.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

Bizi Takip Edin

918BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,465TakipçilerTakip Et
585AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar