Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) 10.000 Doların Üzerinde Kalmasını Sağlayacak 3 Faktör

Kripto para yatırımcıları 5 ay aradan sonra Bitcoin'in 10.

Bitcoin 3

Kripto para yatırımcıları 5 ay aradan sonra Bitcoin’in 10.000 doların üzerine çıkmasından dolayı oldukça heyecanlılar fakat Bitcoin’in bu seviyeyinin üzerinde kalabilmesi ve daha yüksek seviyelere çıkması için bazı ek gelişmelerin yaşanması gerekiyor.

Kurumsal Yatırımlarcılar

Bitcoin’e (BTC) uzun zamandır kurumsal yatırımcıların ilgisi var ancak ülkelerin bu konudaki regülasyon eksiklikleri ve Blockchain’i tam olarak tanımamaları sebebiyle genel olarak kurumsal yatırımcılar kripto para piyasasına mesafeli durmaya zorlanıyor. Bu da kripto para piyasasına ve Bitcoin’e olan para akışını sınırlandırıyor. Kripto paraların regüle edilmesi Bitcoin’in fiyatını ve kripto para piyasasının toplam değerini önemli ölçüde artıracaktır.

Ağ Geliştirmeleri

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto alanında Bitcoin hegomanyası devam ederken, platformun teknik olarak eksiklikleri mevcut. Blockchainin’deki işlem kapasitesi zaman zaman talepleri karşılayamıyor ve bu durum yatırımcılar için sorun teşkil ediyor. Bitcoin’in zirvedeki yerini koruması için yavaş onay süreleri ve işlem ücretlerinde görülen ani yükselişlerden uzak tutulması gerekiyor.

Ayrıca, Bitcoin madenciliği sürecinde harcanan muazzam seviyedeki elektrik birçok kesim tarafından eleştiriliyor. Madencilerin bu konunun üstüne düşmesi ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmaları hem Bitcoin’e karşı gelen eleştirilen önünü kesecek hem de dünya genelindeki enerji tasarrufu çabalarını destekleyecektir.

Fiat Para Rampası

Bu sorun belki de Bitcoin’in kitlesel olarak kabulünün önündeki en büyük engellerden biri. Bitcoin’e karşı kamuoyu ilgisinin oldukça yüksek olduğu ve her geçen gün daha da yükseldiği bilinen bir gerçek ancak Bitcoin almak hala birçok kullanıcı için neredeyse imkansız.

Beş yıl öncesine göre sayıları artan Bitcoin ATM’leri ve borsaların desteğiyle Bitcoin’e ulaşmak ve almak daha kolay hale geldi ancak yine de Bitcoin’e ulaşımı daha kolay ve ulaşılabilir hale getirmek gerekiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x