Yükleniyor...

Corona Virüsü Salgını Durdurulamadığı Sürece Bitcoin’in Yükselişini Destekleyecek

2020'nin ilk gününden bu yana yüzde 40 değer kazanan Bitcoin, 2012'den bu yana ilk defa yeni bir yıla iyi bir başlangıç yapmış oldu ve 9 Şubat'tın erken saatlerinde gelen önemli bir fiyat hareketiyle 10 bin dolar seviyesini geçti.

Corona Virüsü Bitcoin

2020’nin ilk gününden bu yana yüzde 40 değer kazanan Bitcoin, 2012’den bu yana ilk defa yeni bir yıla iyi bir başlangıç yapmış oldu ve 9 Şubat’tın erken saatlerinde gelen önemli bir fiyat hareketiyle 10 bin dolar seviyesini geçti.

deVere Group kurucusu ve CEO’su Nigel Green Bitcoin’in 10 bin doları geçmesi sonrası yorumda bulundu ve corona virüsü salgının zirve yapacağı güne kadar Bitcoin’in yükselmeye devam edeceğini öne sürdü.

Green, Bitcoin’in fiyatının yukarı yönlü seyrinin corona virüsü salgını ile yakın pozitif korelasyon gösterdiğini, virüsten etkilenen vakaların sayısının artmaya devam etmesinin Bitcoin’in fiyatının yükselişini destekleyeceğini iddia etti. Green yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bitcoin fiyatının yukarı yönlü seyri Corona virüsünün yayılması ile yakından korelasyon gösteriyor. Ne kadar bireysel vaka tanımlanır, dünya genelinde daha çok ülke etkilenirse geleneksel finansal piyasalar üzerindeki etkisi de artar. Bunun sonucunda Bitcoin fiyatı da o kadar yüksek olur. Bu bağlamda, Hong Kong’daki prestijli bir araştırma grubuna göre Nisan ayı sonunda veya Mayıs başında olması muhtemel olan corona virüsü salgınının zirve yapacağı güne kadar Bitcoin fiyatının da artmaya devam etmesini bekleyebiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner