Yükleniyor...
AL / SAT
Paribu İlk Adım
Anasayfa Bitcoin Haberleri Corona Virüsü Salgını Durdurulamadığı Sürece Bitcoin'in Yükselişini Destekleyecek

Corona Virüsü Salgını Durdurulamadığı Sürece Bitcoin’in Yükselişini Destekleyecek

ABONE OL:google-news

2020’nin ilk gününden bu yana yüzde 40 değer kazanan Bitcoin, 2012’den bu yana ilk defa yeni bir yıla iyi bir başlangıç yapmış oldu ve 9 Şubat’tın erken saatlerinde gelen önemli bir fiyat hareketiyle 10 bin dolar seviyesini geçti.

deVere Group kurucusu ve CEO’su Nigel Green Bitcoin’in 10 bin doları geçmesi sonrası yorumda bulundu ve corona virüsü salgının zirve yapacağı güne kadar Bitcoin’in yükselmeye devam edeceğini öne sürdü.

Green, Bitcoin’in fiyatının yukarı yönlü seyrinin corona virüsü salgını ile yakın pozitif korelasyon gösterdiğini, virüsten etkilenen vakaların sayısının artmaya devam etmesinin Bitcoin’in fiyatının yükselişini destekleyeceğini iddia etti. Green yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bitcoin fiyatının yukarı yönlü seyri Corona virüsünün yayılması ile yakından korelasyon gösteriyor. Ne kadar bireysel vaka tanımlanır, dünya genelinde daha çok ülke etkilenirse geleneksel finansal piyasalar üzerindeki etkisi de artar. Bunun sonucunda Bitcoin fiyatı da o kadar yüksek olur. Bu bağlamda, Hong Kong’daki prestijli bir araştırma grubuna göre Nisan ayı sonunda veya Mayıs başında olması muhtemel olan corona virüsü salgınının zirve yapacağı güne kadar Bitcoin fiyatının da artmaya devam etmesini bekleyebiliriz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakEtftrends
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar