Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Düşüş Trendini Sona Erdirdi!

Bitcoin (BTC) fiyatı 'resmi olarak' düşüş trendini sona erdirdi.

Bitcoin BTC Düşüş Trendini Sona Erdirdi

Bitcoin (BTC) fiyatı ‘resmi olarak’ düşüş trendini sona erdirdi. Bitcoin’in haftalık 10 bin dolar seviyesinin üzerinde kapanması tüm şüphelerin yanlış olduğunu kanıtladı.

Kripto para tüccarı Josh Rager‘e göre, boğalar zaten Bitcoin (BTC) fiyat düşüş trendini geride bıraktı. En iyi kripto para birimi nihayet haftalık grafiğinde daha yüksek bir artış kaydetti. Rager şunları söyledi:

Haftalık grafikte resmen en yüksek seviyelere ulaşıyoruz. ‘Düşüş trendi’nin resmen bittiğini söyleyebiliriz (bir süredir bittiğini bilsek de).

Bitcoin En Yüksek Noktasında

Dow teorisine göre, herhangi bir varlığın yükseliş trendine devam edebilmesi için yeni bir yüksek alana baskı yapması gerekiyor. Bitcoin’in Ağustos ve Ekim aylarındaki kesintilerinden sonra bunu yapamaması en çekici ayı iddiasıydı. Ancak, son zamanlarda bu durum geçersiz kılındı. Bitcoin 9 Şubat’ta Ekim ayından bu yana en yüksek noktasına ulaştı. BTC, o zamandan beri bu seviyenin altına düşmedi.

Sağlıklı Geri Çekilme Bekleniyor

Ancak, tüm tüccarlar Bitcoin’in 10 bin doların üzerinde kalacağına inanmıyor. Horn Hairs kısa süre önce BTC’nin yükseliş hareketinin ‘doruğunda’ olabileceğini tweetledi. BTC nihayet dik eğim çizgisini kırdığında ‘sağlıklı bir geri çekilme’ bekleniyor.

BTC’nin Elliott Wave teorisine dayanarak lider kripto para biriminin 2 bin dolara kadar düşme olasılığı bile hala var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner