Yükleniyor...

Bitcoin’i (BTC) 10.000 Doların Üzerine Taşıyacağı Düşünülen 3 Etmen

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasının geri kalanı bir haftalık konsolidasyonun ardından bugün yeniden güçlü şekilde yükselişe geçti.

Bitcoin btc 2

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasının geri kalanı bir haftalık konsolidasyonun ardından bugün yeniden güçlü şekilde yükselişe geçti. En büyük kripto para birimi 5 haneli rakamlara doğru hareket ederken, yeni yılda yeni zirveler gördü. Bitcoin’in fiyatı için ilk hedefin 10.000 dolar olduğunu ifade eden analistler, en büyük kripto para biriminin daha yüksek seviyeleri göreceğini gösteren bazı işaretlerin bulunduğunu belirtiyorlar.

Bitcoin’in (BTC) Fiyatındaki Yükseliş Devam Ediyor

Bitcoin, 9.200 dolardan başlayan yükselişin ardından yüzde 6 değer kazanarak Ekim ayının sonundan bu yanaki en yüksek seviye olan 9.750 doların üzerine çıktı. FOMO sayesinde son 14 haftadır görülmeyen bir seviyede işlem gören Bitcoin, 5 rakamlı seviyelere çok yaklamış durumda.

Sizin için Bitcoin’in daha çok değer kazanacağını gösteren 3 etmeni bir araya getirdik.

Coronavirus Salgını

Boğa trendinin başlamasının birkaç sebebi bulunuyor ve Coronavirus, açıkça bu sebeplerden biri olarak görülmese de küresel ekonomide neden olduğu düzensizlikten dolayı Bitcoin’in fiyatını yükselttiği düşünülüyor.

Coronavirus etkisiyle düşüşe geçen Çin ekonomisi ve Çin’in Bitcoin piyasaları üzerindeki etkisinin büyük olması, değer kaybeden yerel para birimi ve ekonomik sıkıntılardan dolayı güvenli liman arayışındaki Çinlileri Bitcoin’e yönlendiriyor gibi görünüyor.

Teknik Göstergeler

Geçtiğimiz birkaç gün boyunca, birçok uzun vadeli teknik gösterge yükselişe geçti. Bu da trendin net bir şekilde tersine döndüğünün ve boğa piyasasında olduğumuzu gösteriyor.

Bitcoin, Pazar günkü günlük grafikte oluşan uzun vadeli üstel hareketli ortalamaların ve önemli bir golden cross’un üzerinde işlem görüyor.
Haftalık RSI de yükselişin göstergesi olarak görülen 55’in üzerine çıkıldı ve Guppy’lerin hepsi bir kez daha yeşile döndü.

Bu önemli teknik göstergelerin doruk noktası, Bitcoin’i çok yakında 10.000 dolara ulaştırabilecek bir ivmenin oluştuğunun habercisi.

Altcoin’lerdeki Eğilim

Bitcoin’in hakimiyetinin Temmuz 2019’dan bu yanaki en düşük seviye olan yüzde 65,5’e kadar düşmesi şu anda altcoin’lerin piyasayı yönlendirdiği anlamına geliyor.

Ethereum grafiğinde golden cross oluştu, 200 doları aşarak önemli bir psikolojik engeli kırdı ve XRP, yeni ortaklık haberlerinin ardından büyük oranda değer kazandı. Bitcoin’in iki hard fork’u Bitcoin Cash ve Bitcoin SV, şu anda altcoin’lerdeki yukarı yönlü eğilim arttıkça çift haneli değer kazançları görüyorlar.

Binance Coin dışında, ilk ondaki tüm kripto paralar yazım sırasında günlük olarak BTC’den daha iyi performans gösteriyor. Ayrıca, toplam piyasa değeri 270 milyar dolarla son dört ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Tüm bu gelişmeler ve göstergeler, Bitcoin’in çok yakında 10.000 doların üzerine çıkacağının habercisi olarak görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner