Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Fiyatı 5 Ayın En Yüksek Seviyesinde

Ethereum (ETH), 2020'deki en yüksek değerine ulaşmak için yüzde 8'den fazla yükselerek kısa bir süre önce 210 dolar seviyesini geçti ve böylece Eylül 2019'dan bu yana ilk kez 200 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Ether Fiyatı Ethereum ETH

Ethereum (ETH), 2020’deki en yüksek değerine ulaşmak için yüzde 8’den fazla yükselerek kısa bir süre önce 210 dolar seviyesini geçti ve böylece Eylül 2019’dan bu yana ilk kez 200 dolar seviyesinin üzerine çıktı. En büyük altcoin’deki yükseliş istikrarlı bir şekilde sürdürüyor.

Ethereum Fiyatı
ETH/USD

Bu fiyat hareketi son 24 saat içinde Ethereum’un piyasa değerine neredeyse 2 milyar dolar ekledi ve böylece Ethereum, konumu daha da sağlama almış oldu.

Ocak ayında 127 dolardan 179 dolara kadar yükselen Ethereum, sadece o ay içinde değerini yüzde 40’a yakın artırdı. Benzer şekilde, Bitcoin’e karşı da iyi bir performans sergileyen Ethereum, BTC paritesinde son 24 saatte yüzde 4,36, yılın başından bu yana ise yüzde 21’den fazla değer kazandı. ETH şu anda BTC paritesinde Kasım 2019’dan bu yanaki en yüksek seviye olan 0,02183 BTC’de bulunuyor.

Ethereum Bitcoin
ETH/BTC

Ethereum, etkileyici yükselişi ile yalnız değil. Şu anda kripto para birimlerinin büyük çoğunluğu ABD doları karşısında yükseliş trendinde ve piyasa değeri ile ilk 10’daki her kripto para birimi düne göre en düşük yüzde 2 oranında değer kazandı.

Piyasa genelindeki ani yükselişe neyin sebep olduğu net olmasa da hem Bitcoin hem de Ethereum’un sırasıyla 9.500 ve 200 dolarda bulunan önemli direnç bölgelerini kırmasının yükselişi tetiklediği düşünülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner