Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 11.000 Dolara Göz Kırptı! Boğa mı Geliyor?

Bitcoin son birkaç haftada yeterince düşüş görse de, boğalar bugün fiyatı yükseltebildi.

BTC 11.000 Dolara Goz Kirpti Boga mi Geliyor

Bitcoin son birkaç haftada yeterince düşüş görse de, boğalar bugün fiyatı yükseltebildi. Bugün Bitcoin’e 50 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıklayan Square gibi büyük bir isimden gelen büyük destek, lider kripto para birimine deyim yerindeyse ilaç gibi geldi.

Eylül, Bitcoin için inişli çıkışlı geçti ama bu aslına bakılırsa volatilitesi ile bilinen dijital para birimi için çok da beklenmedik sayılmaz. Ancak Eylül ayının son birkaç günü özellikle ilginçti.

Bitcoin fiyatı 11.000 doları gördü ve piyasa iyimserlik belirtileri gösterdi. Ardından Salı günü geç saatlerde Başkan Trump, yeni bir COVID-19 teşvik paketi olmayacağını duyurdu ve bu da piyasalarda korku uyandırdı. Dow 600 puan düşürdü ve Bitcoin de benzer şekilde düştü, ancak varlık 10.000 doların üzerinde destek göstermeye devam etti.

Elbette Trump daha sonra fikrini değiştirdi ve bu da gidişatı değiştirmeye yardımcı oldu. Ancak Bitcoin fiyatının yükselmesinde bir Bitcoin meraklısı olan Jack Dorsey, aslında daha fazla etkiye sahip olabilir.

Dorsey Square’in bugün 50 milyon dolarlık Bitcoin aldığını duyurduktan sonra, kripto para birimi Trump haberleriyle düştüğünden daha hızlı ve keskin bir şekilde yükseldi. Bununla birlikte, Bitcoin hala 10.500 ila 11.000 dolar aralığında işlem görüyor ve henüz kırılmadı.

Bitcoin’in fiyat artışı yatırımcılarına biraz rahatlama sağlamak için tam zamanında geliyor. Mart ayından bu yana, Bitcoin güçlü bir yükseliş kanalında işlem yaptığını gösterdi, ancak son birkaç gün içinde bu desteği kaybetmeye çok yaklaşmıştı.

İyi haber şu ki, Bitcoin’in 10.000 doların üzerinde kaldığı her gün, 10.000 dolarlık destek hattı daha da güçleniyor. Yatırımcılar için yakında Bitcoin’in 10.000 doların üzerindeki günlerini saymak, günlerini 1.000 doların üzerinde saymak kadar nafile hale gelecektir. En azından birçok Bitcoin yatırımcısını bunu umuyor diyebiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner