Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 13.500 Dolar Seviyesine Dayandı!

Bitcoin (BTC) dün yaşanan düşüşün ardından tekrar yükselişe geçti.

bitcoin fiyati 2

Bitcoin (BTC) dün yaşanan düşüşün ardından tekrar yükselişe geçti. Lider kripto para birimi 13 bin 500 dolar seviyesine yaklaşsa da ufak da olsa bir geri çekilme yaşadı. Yazının yazıldığı sırada BTC 13.400 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin, TL  bazında da 109.000 liraya ulaştı. Son 24 saate bakıldığında %2’den fazla değer kazanan Bitcoin hafta olarak ise yatırımcılara %14 oranında kazandırdı. BTC, yazının yazıldığı sırada 109.331 TL’den işlem görüyordu.

Kripto Para Piyasası Hareketlendi

Bitcoin fiyatının yükselmesiyle beraber kripto para piyasası da hareketlendi. Toplam değer yazının yazıldığı sırada 410 milyar dolar düzeyine çıktı. Daha sonra toplam piyasa değerinde de bir gerileme yaşandı. Rakam şu anda 401 milyar dolar civarında.

Kripto para piyasasının bu hareketinden faydalanan kripto para birimlerinin başında Polkadot (DOT) geliyor. DOT yazının yazıldığı sırada son 24 saatte gördüğü %9’luk artışla 4.79 dolardan işlem görüyordu. Bununla beraber Compound (COMP) %9, Kusama (KSM) %23, Ocean Protocol (OCEAN) %10 oranında değer kazandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner