Yükleniyor...

Dolar, Euro ve Bitcoin’den Sonra Bir Rekor da Gram Altından!

Dolar ve Bitcoin (BTC) fiyatlarının Türk Lirası karşısında değer kazanarak rekor kırmasının ardından altında da ciddi yükselişler görüldü.

Dolar Euro ve Bitcoinden Sonra Bir Rekor da Gram Altindan

Dolar ve Bitcoin (BTC) fiyatlarının Türk Lirası karşısında değer kazanarak rekor kırmasının ardından altında da ciddi yükselişler görüldü. Altın fiyatları rekor kırmaya devam ediyor. Gram altın yükselişe geçerek 500 TL’yi gördü. Çeyrek altın ise 820 lira seviyesini aştı.

Dolar kurunda dün yaşanan yükselişe paralel olarak altın da değer kazandı. Gram altın, dün günü önceki günün fiyatıyla karşılaştırınca %1.5’in üzerinde 494 liradan tamamlamıştı.

Altın Yeni Güne Yükselişle Başladı

Gram altın, bugün yeni güne de yükselişle başladı. Gram altın yazının yazıldığı sırada 500.48 liradan işlem görüyordu. Aynı dakikalarda çeyrek altın 817 lira, ons ise 1.903 dolar seviyesinde bulunuyordu.

Altının onsunun gerileme sebebi ise ABD’de teşvik paketine ilişkin belirsizlikler. Üstelik doların güç kazanması da altının onsunun düşüşünü tetikliyor. Öte yandan Avrupa’da ise salgından ötürü altın yatırımcısı pozisyonunu korumaya devam etmeyi düşünüyor gibi duruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner