Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 38.000 Dolara Geriledi

TradingView'e göre, neredeyse iki haftalık konsolidasyonun ardından Bitcoin Ocak 2022'den bu yana oluşan yükselen kanalın altına düştü.

btc 1

TradingView’e göre, neredeyse iki haftalık konsolidasyonun ardından Bitcoin Ocak 2022’den bu yana oluşan yükselen kanalın altına düştü. Kanal daha önce fiyat için bir rehber görevi görüyordu.

Lider kripto para biriminin günlük grafiğinin gösterdiği gibi, yükselen kanal Bitcoin fiyatı için en az beş kez doğru oynadı ve trader’ların yerel direnç ve destek noktalarını düzgün bir şekilde vurgulamasına ve buna dayalı ticaret yapmasına izin verdi. Kanalın altındaki düşüş, aslında dijital altının daha fazla aşağı hareketi için bir katalizör olabilir, çünkü formasyonun alt sınırında büyük emirlerin yoğunlaşması, bazı trader’ların aktif olarak bu noktada tersine çevirmek için çalıştığını gösteriyor.

Yukarıda belirtilen destek çizgisinin altında “sat” emirlerinin yoğunlaşması nedeniyle ek satış baskısı ortaya çıkabilir. Pozisyonlarını destek hattında açanların satış emirlerini sınırlamak için piyasa tarafından bir düşüş daha desteklenecek.

Yüksek tasfiye hacmi, son 24 saat içinde 200 milyon dolar değerinde long vadeli işlem yapıldığı için teorinin lehinde konuşuyor. Bu kadar büyük miktarda tasfiye edilmiş emir, trader’ların aktif olarak 39.000 dolar civarında durumun tersine çevrileceğine olan inancını gösteriyor.

40.000 doların altına düşüş, BTC’nin fiyat performansını etkileyebilecek güçlü bir psikolojik kayıp olarak kabul edilmelidir. Birkaç uzman, Bitcoin aniden 30.000 dolar aralığına girerse, henüz büyük bir destek oluşmadığı için piyasanın tam bir ayı döngüsüne girebileceğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner