Yükleniyor...

Çin’in Spor Markası Li Ning, BAYC Temalı Kıyafetler Sunacak

Son zamanların büyüyen teknolojisi olan NFT, metaverse ve blockchain uygulamaları, her geçen gün daha çok şirketin ilgisini çekmeye başarıyor.

Li Ning BAYC

Son zamanların büyüyen teknolojisi olan NFT, metaverse ve blockchain uygulamaları, her geçen gün daha çok şirketin ilgisini çekmeye başarıyor. Bu kez Çin merkezli spor markası Li Ning NFT’lerin popülaritesinden yararlanmak için ünlü NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club temalı, yeni kıyafet serisi çıkartacak.

Merkezi Pekin’de bulunan önde gelen spor giyim ve ekipman şirketi olan Li Ning, Bored Ape Yacht Club #4102’nin resimlerini içeren bir kıyafet serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

BAYC Temalı Kıyafetler Sunulacak

bayc li ning

Şirket, Pazar günü Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da yaptığı açıklamada, Li Ning’in (Bored Ape Yacht Club) BAYC temalı tişörtler ve şapkalar sunacağını duyurdu. Böylece Çin merkezli bir şirket daha NFT’lere ilgili olduğunu göstermiş oldu.

Geçen hafta Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’na yapılan bir başvuruya göre, marka bu yılın ilk çeyreğinde perakende satışlarında yıllık bazda yaklaşık %30 artış kaydetti.

Pekin 2022 Kış Olimpiyatları’nın resmi ortağı olan Çinli spor giyim markası Anta da, bu yılın başlarında milli atletizm takımının yer aldığı dijital koleksiyonlar yayınlayarak NFT dünyasına girdi.

Çin henüz NFT ticaretiyle ilgili net düzenlemeler yapmadı, ancak devlet medyası NFT pazarının gelişimini olumsuz yönde etkileyebilecek uyarılar yayımladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner