Yükleniyor...

Bitcoin (BTC), 38.000 Dolar Seviyesine Geriledi

Bitcoin (BTC) son kazanımlarını kaybediyor gibi görünüyor.

btc dusus bitcoin

Bitcoin (BTC) son kazanımlarını kaybediyor gibi görünüyor. Analistlere göre spot piyasalara ilginin olmaması, daha derin bir düzeltmeye neden olabilir.

Lider kripto para birimi, psikolojik olarak nitelendirilen 40.000 dolarlık destek seviyesinin altına düştü ve yazının yazıldığı sırada 38.250 dolardan işlem görüyordu. Crypto Briefing’in analizine göre düşüş trendi, vadeli işlem piyasalarındaki kaldıraç kullanan trader’lar tarafından yönlendiriliyor gibi görünüyor. Bu arada, spot piyasalardaki balinalar, daha fazla token biriktirmeden önce varlığın daha da düşmesini bekliyor gibi görünüyor.

Binance Vadeli İşlemlerdeki tüm hesapların yaklaşık %67,6’sı, yazının yazıldığı sırada Bitcoin’de long’da. Veriler, BTC/USDT Long/Short Oranı aylık en yüksek oran olan 2,08’e yükseldiği için yatırımcıların gelecekteki fiyat hareketi konusunda aşırı iyimser olduklarını gösteriyor. Trader’lar arasındaki iyimserlik, çoğu zaman şu anda meydana gelen uzun bir sıkışma için koşullar yaratabilir. Balinaların piyasaya yeniden girmemesi, sıkışma olasılığını daha da artırıyor.

Screen Shot 2022 02 20 at 11.01.06 AM 868x222 1
Kaynak: Binance

Zincir üstü veriler, ağdaki 100 ila 100.000 Bitcoin arasında tutan adres sayısının geçen ay sabit kaldığını gösteriyor. Bu zengin piyasa katılımcıları, muhtemelen daha düşük düşüşler bekledikleri için mevcut fiyat seviyelerinde Bitcoin satın almakla ilgilenmiyorlar.

Bitcoin BTC 11.00.12 20 Feb 2022 868x294 1
Kaynak: Santiment

Spot piyasalara ilginin olmayışı, ağa katılan yeni günlük adreslerin sayısında da görülebilir. Bitcoin’in son üç haftada yaşadığı %40 fiyat artışına rağmen, ağ önemli bir büyüme yaşamıyor. Glassnode verileri, yeni günlük adreslerin sayısının haftada ortalama 400.000’de sabit kaldığını gösteriyor. Ağ büyümesi ve Bitcoin fiyatı arasındaki yüksek korelasyon göz önüne alındığında, bu zincir üstü metrikte yükseliş trendinin devamını destekleyen bir artış beklemek mantıklı.

glassnode studio bitcoin number of new addresses 7 d moving average 1 782x440 1

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner