Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) 40.000 Dolar Seviyesini Yeniden Aştı, Analistler Gelecek Seviyeler Hakkında Neler Söyledi?

Bitcoin (BTC) 40.000 Dolar Seviyesini Yeniden Aştı, Analistler Gelecek Seviyeler Hakkında Neler Söyledi?

ABONE OL:google-news

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Elon Musk’ın profiline #Bitcoin’i eklemesinin ardından yükselişe geçmişti. BTC, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %6.7 oranında yükseliş yaşayarak yeniden 40.000 dolar bandını aşmayı başardı. Lider altcoin, son 7 günde ise %18 oranında artış gösterdi.

Lider kripto para birimi, uzun süre 32.000 dolar seviyesinde yatay hareket sergilemişti. Geçtiğimiz günlerde SpaceX ve Tesla Motors CEO’su Elon Musk’ın attığı tweet ile Bitcoin, 38.000 dolar seviyesine kadar ulaşmıştı. Bunun ardından Bitcoin yükselişini sürdürdü ve 6 Şubat itibariyle yeniden 40.000 doların üzerine çıktı.

Kripto para topluluğu Bitcoin’in bu yükselişini heyecanla karşılaştı. Toplulukta var olan kanı, Bitcoin’in yeniden 40.000 doları aşarak 50.000 dolara yolculuğuna başlayabileceği şeklindeydi.

Önde gelen kripto para analistlerinden yTedd, buluttan yukarı bir hareket ve diyagonal direncin kırılmasıyla, 6 haneli BTC fiyatlarına giden yolda 50.000 dolar seviyesinin ilk kilometre taşı olacağını söylüyor.

Geçtiğimiz günlerde, Cointelegraph tarafından en önemli 100 kripto para figürü arasında gösterilen, The Wolf of All Streets podcast’inin sunucusu kripto para analisti Scott Melker ise, düzeltmeler söz konusu olsa da, bu kırılmanın Bitcoin’i eninde sonunda 63.000 dolar seviyesine götüreceğine inanıyor.

Yerli kripto para analistlerinden Cihat Öztürk, 0.786 direnci kırılımının testi ile birlikte, Bitcoin’i yeniden 42.000 dolar seviyesinin üzerine çıkaracak bir yükseliş yaşanabileceğini öngörüyor.

Kripto para analistlerinden bozok6 ise, lider kripto para biriminin kısa sürede 8.000 dolar değer kazanmasına dikkat çekti ve yeni bir zirve yapması için çok fazla bir mesafe kalmadığını vurguladı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yükselişini sürdürüyor. 40.000 dolar seviyesinin üzerinden başarı ile tutunmasının ardından, son 1 saatte %0.04 artış daha kaydetti. Bitcoin (BTC) CoinGecko verilerine göre, yayın saati itibariyle 40.776 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar