Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 45.000 Doların Üzerine Çıkınca, 130 Milyon Dolarlık Short Pozisyon Tasfiye Edildi

Kripto para piyasası kapitalizasyonundaki şaşırtıcı artış, ayılar için büyük tasfiyelerle sonuçlandı.

bitcoin tasfiye

Kripto para piyasası kapitalizasyonundaki şaşırtıcı artış, ayılar için büyük tasfiyelerle sonuçlandı. Bitcoin (BTC), etkileyici büyümesini genişleterek 20 Temmuz 2021’de kaydedilen yerel dipten bu yana neredeyse %54’lük bir artış kaydetti.

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri, birkaç aylık sancılı bir düşüşün ardından yeniden yükselişe geçtiğinden, binlerce ayı tasfiye edildi.

9044 1 1

Bybt.com’un tasfiye panosuna göre, kripto para birimi trader’ları, acımasız tasfiyeler nedeniyle neredeyse yarım milyar dolar kaybetti. Bitcoin kullanıcıları (BTC) 214 milyon dolar kaybederken, bu devasa sayının yüzde 60’ından fazlasından ayılar sorumlu. Birden fazla türev borsasında Bitcoin (BTC) açık pozisyonlarında toplam 129.890.000 dolar tasfiye edildi.

Bybit, OKEx, Binance ve Huobi’nin vadeli işlem modülleri bu devasa hacmin üçte ikisinden fazlasına tanık oldu.

Ethereum (ETH) Ayıları da Zor Durumda

Aynı zamanda, en büyük tek tasfiye Ehereum’un BitMEX pozisyonlarında kaydedildi. BitMEX’ten bir trader, tek bir işlemde 27,8 milyon dolar kaybetti.

6 Ağustos işlem seansı, neredeyse üç ayda Ethereum (ETH) ayıları için en acı verici seans oldu. İkinci en büyük kripto para, EIP-1559 aktivasyonundan sonra 3000 dolarlık direnci desteğe dönüştürdüğünden, kısa pozisyonlarda 234 milyon dolarlık devasa bir miktar tasfiye edildi.

9044 2 1

CoinGecko’ya göre, son iki gün içinde kripto para piyasalarının net kapitalizasyonu, üç gün içinde yüzde 18 ekledikten sonra neredeyse 1,9 trilyon dolara yükseldi. Bu metrik, Mayıs ortasından bu yana en yüksek seviye.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner