Yükleniyor...

Chainlink (LINK) Yükseliş Aşamasını Devam Ettirebilecek mi?

Kripto para alanı, son zamanlarda bir dizi organik ekosistem merkezli gelişmeye tanık oluyor.

chainlink link yukselis

Kripto para alanı, son zamanlarda bir dizi organik ekosistem merkezli gelişmeye tanık oluyor. Haziran ayında Bitcoin’in Taproot yükseltmesiyle başladı ve bunu Ethereum’un en son Londra hardforku ve Tezos’ Granada yükseltmesi izledi. Ek olarak, bir süredir geliştirilmekte olan Litecoin’in MimbleWimble yükseltmesi, son zamanlarda bazı önemli kod değişikliklerine tanık oldu ve Cardano, Alonzo HFC etkinliği üzerinde çalışıyor.

LINK’in başı çekmesiyle, aynı çılgınlık açıkça Oracle ağ alanında da görüldü. Chainlink Labs’in kurucu ortağı Sergey Nazarov geçtiğimiz günlerde ağ geliştiricilerinin çapraz blockchain’ler üzerinde çalıştığını duyurdu. Son zamanlardaki istismarlar göz önüne alındığında, köprüler dolandırıcılık karşıtı risk izleme bileşenine de sahip olacak şekilde ayarlandı.

Chainlink’in yıllık SmartCon etkinliğinde Nazarov, düğüm operatörlerinin (Chainlink Keepers olarak bilinir) artık zincir dışı hesaplamaları gerçekleştirebileceğini vurguladı. Peki bu duyuru LINK’in fiyatını tetikledi mi?

Chainlink’in fiyatı zaten 21 Temmuz’dan beri bir ralliye tanık oluyordu. LINK’in değeri, son 2 haftada %50’lik büyük bir artış kaydetti. Fiyat 4 Ağustos’a kadar %81’lik bir artış yaşadı ayrıca yalnızca son üç gün içinde %20’ye yakın bir artış kaydetmeyi başardı. Bu nedenle, LINK’in rallisinin hızını yoğunlaştırmak için duyuruya gereken kredinin verilmesi gerekiyor. Aynı zaman diliminde altcoin’lerin piyasa değeri hakimiyeti de %0,51’den %0,64’e kayda değer bir artışa tanık oldu.

Halka açık LINK token’larının sayısı da Mayıs ayında büyük ölçüde arttı. Bu, yukarıda belirtilen zaman diliminde 419 milyon token’dan 445 milyon token’a bir artış yansıtan Messari’nin dolaşımdaki arz verileri tarafından da belirtildi. LINK’in gerçek hacmi de hız kazanmaya başladı. Örneğin, yalnızca 4 Ağustos’ta, 0.18 milyon dolar değerinde token ticareti yapılırken, bu yazının yazıldığı sırada 22.93 milyon dolarlık bir değeri yansıtıyordu.

LINK Marketcap Dominance 2021 08 07 768x390 1

Tüm metrikler birlikte görüntülendiğinde, ağın geleceğine ve token’ın fiyatına ilişkin yükseliş anlatısı daha da önemli hale gelmektedir. Nitekim, LINK’in ağında gerçekleşecek olan yukarıda bahsedilen yükseltmeler, Ethereum’un ağında zaten yayında. Aslında, AAVE ve SNX de kendi benimseme aşamalarında. Şimdi, tüm bu üç altcoin’in bir aylık yatırım getirisi %44,96 (ETH), %29,28 (AAVE) ve %14,36 (SNX) seviyesinde bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner