Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 600 Milyonuncu İşlemini Kaydetti

Bitcoin ağı 600 milyondan fazla işlem kaydetti.

bitcoin btc 600 milyon islem

Bitcoin ağı 600 milyondan fazla işlem kaydetti.

Glassode verilerine göre Bitcoin ağı, 600 milyon işlemi aşarak büyük bir benimseme kilometre taşına ulaştı. 2016’nın başlarında Bitcoin’in 100 milyon işlemi aşması yaklaşık yedi yıl sürmüştü. Lider kripto para birimi, bu Şubat ayında yarım milyar işleme ulaşmıştı. BTC daha sonra bir yıldan kısa bir sürede ise 100 milyon işlem kaydetti. Kripto para birimi şu anda günde ortalama 300.000 onaylanmış işlem görüyor.

EqZ1HJ9XcAAyQe
Kaynak: U.Today

Bitcoin, yüksek ücretleri nedeniyle mikro ödemelerden büyük işlemleri yürütmek için daha uygun olarak kabul ediliyor. Bitinfocharts verileri, ortalama bir işlemin 127.000 dolar değerinde olduğunu gösteriyor, bu da bir fincan kahvenizden çok daha pahalı. Ancak son zamanlarda Bitcoin, PayPal’ın hit kripto para birimi hizmeti nedeniyle bir ödeme aracı olarak bir kez daha hız kazanıyor. Şirket, 2021’in başlarında abonelerin dijital varlıklarla alışveriş yapmasına izin verecek.

İlk Bitcoin Alıcısının Anısı

Ne yazık ki, her şeyi başlatan kişi, tüm bu dönüm noktalarına tanık olabilmek için burada değil. Bitcoin’in ilk alıcısı olan Kriptograf Hal Finney, ALS ile uzun bir savaşın ardından Ağustos 2014’te vefat etti. Onun ve gizemli Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto arasındaki tarihi işlem 12 Ocak 2009’da gerçekleşti.

Daha önce de bildirdiğimiz üzere sosyal medya platformu Twitter, geçen Kasım ayında aktif olmayan Twitter hesaplarını temizleyeceğini duyurdu. Bu, Finney’nin 2009 başındaki tarihi Bitcoin tweetinin böyle bir politika kapsamında silinme ihtimali nedeniyle Bitcoin topluluğunu telaşlandırmıştı. Ancak bu Aralık ayında Twitter, anı oluşturma için güncellenmiş bir politika yayınladı; bu, kripto para birimi geçmişinin önemli bir kısmının silinmeyeceği anlamına geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner