Yükleniyor...

Bu Verilere Göre Kripto Para Topluluğunda Türkiye Birinci Sırada Yer Alıyor

Kripto para birimi haberleri için önde gelen ekonomik takvimlerden birisi olan CoinMarketCal’e göre Türkiye, kripto para konusunda baskın tavrını sürdürüyor

kripto para turkey turkiye coinmarketcal

Kripto para birimi haberleri için önde gelen ekonomik takvimlerden birisi olan CoinMarketCal’e göre Türkiye, kripto para konusunda baskın tavrını sürdürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yerli kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden Celil Öztürk, CoinMarketCal verilerini paylaşarak, açıklamalarda bulundu. Öztürk, şu ifadeleri kullandı:

“Projelerle ilgili gelişmelerin, yaklaşan güncellemelerin paylaşıldığı @CoinMarketCal topluluğunda %24 ile Türkiye birinci sırada. Bölge olarak da Asya birinci sırada. Bölgesel ilgi ile pazar payı orantılı değil. Ekonomik durumlar Asya’daki ilginin başlıca sebebi bence.”

CoinMarketCal verilerine göre Türkiye kripto paralara ilgi konusunda %24’lük oran ile birinci sırada. Türkiye’yi %10 ile Hindistan, %6 ile Rusya ve %5 ile Güney Kore izliyor. Bölge olarak baktığımızda ise Asya %56 ile birinci sırada yer alıyor. Asya’yı ise Avrupa %27’lik bir oranla takip ediyor.

Türkiye tarafından ilgiyle takip edilen platform CoinMarketCal amaçlarını kripto para trader’larının ve yatırımcılarının daha iyi kararlar almasına yardımcı olmak olarak ifade ediyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x