Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 7.000 Dolara Geri Çekiliyor. Boğaların Hamlesi Ne Olacak?

Pazartesi günü sona eren yükseliş fiyat hareketinden sonra, Bitcoin (BTC) son birkaç saat içinde bir darbe aldı ve günlük en yüksek seviyesi olan 7.

Bitcoin 7000 dolara geri cekiliyor bu durum bogalar icin mi

Pazartesi günü sona eren yükseliş fiyat hareketinden sonra, Bitcoin (BTC) son birkaç saat içinde bir darbe aldı ve günlük en yüksek seviyesi olan 7.470 dolardan, yerel en düşük seviyesi 7.070 dolara düştü. Lider kripto varlık yazım itibari ile 7.147 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin-dusus-hareketi

Birçok kripto varlık analisti ise yaptıkları paylaşımlarda bu durumun korkulacak bir durum olmadığını ve boğaların sağlam bir şekilde durduğunu belirtiyorlar. Kripto varlık analistlerinden ve tüccarlarından birisi olan Filb Filb, Telegram kanalından yaptığı açıklamada Bitcoin’in zayıf yanları 100 haftalık hareketli ortalama ve yıllık hacim ağırlıklı ortalama. Boğalar bu seviyeleri koruyabilirler ise piyasada daha fazla güven kazanacaklardır dedi.

Bloomberg’in bildirdiği üzere, DVAN Alış ve Satış Basınç göstergesi olumlu bir sapma sinyalleri vermeye devam ediyor. BTC son olarak bu sinyalleri Ocak ayında 7.000 dolardan 10.500 dolar seviyesine çıktığı zaman vermişti. Aynı gösterge Şubat ayının ortasında Bitcoin’in 10.000 dolardan düşeceğine dair de sinyaller vermişti ve haklı çıkmıştı. Bu son hamlesinden sonra piyasada belli bir oranda güven kazandı.

dvan-alis-satis-sinyali

Bitcoin’in tekrardan toparlanması durumunda önünde 7.900 dolar ve 8.100 dolar dirençleri yer alıyor. Boğaların bu direnç seviyelerini kırması için sıkı bir savaş vermeleri gerekiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner