Yükleniyor...

“Boğa Piyasasındayız” Diyebilmek için Bitcoin’in Geçmesi Gereken Fiyat Seviyesi

Altın fiyatlarında ibrenin tersine dönmesiyle başlayan yükselişe Bitcoin'de ayak uydurdu ve 7.

Bitcoin

Altın fiyatlarında ibrenin tersine dönmesiyle başlayan yükselişe Bitcoin’de ayak uydurdu ve 7.000 doları geçti. Yeni tip koronavirüs nedeniyle çakılan altın tekrardan güven topladı ve güvenli liman olma fonksiyonunu icra ediyor. Altın, Mart ayındaki kayıplarını tamamen telafi etmiş durumda ve şimdi gözler Bitcoin’de.

12-13 Mart’ta sert şekilde düşüşe geçen Bitcoin, 4.000 doların altını görmüştü. O tarihlerden bu yana önemli oranda değer kazanan en büyük kripto para yazım sırasında 7.000 doların üzerinde, 7.365 dolardan işlem görüyor.

Ünlü kripto para analisti Filb Filb’in Bitcoin analizi referans alınarak paylaşılan aşağıdaki haftalık Bitcoin grafiği fiyattaki değişimi gösteriyor. 12 Mart’tan sonra Bitcoin fiyatının üç hafta üst üste yeşil mum atmış durumda ve bu hafta işler değişmezse dördüncü yeşil mumu atacak.

Hafta başında fiyatlar 200 haftalık hareketli ortalama (200MA) üzerinde seyrederken, 100 MA direncinin ise hemen altındaydı ki haftanın ilk iki gününde 100 MA’lık direnç de kırıldı. Bitcoin fiyatını bekleyen bir sonraki direnç ise 20 haftalık hareketli ortalama (20 MA).

Bitcoin BTC

Göreceli Güç Endeksi’ndeki (RSI) değerlerin dikten trend değiştirdiği görülürken, RSI’daki trend değişimi boğaların pozisyonunu güçlendiriyor. Teknik bakımdan tek kötü görüntü ise Bitcoin işlem hacminin düşmeye başlamış olması.

Küresel piyasalardaki belirsizlik devam ederken Bitcoin güvenli liman olarak kendisini ispatlaması gerekiyor. Altının yükselmeye başladığı şu dönemde Bitcoin’in de yükselişini sürdürmesi bekleniyor ve Filb Filb’e göre 8 bin dolar seviyesi, boğa piyasasının başlaması için aşılması gereken önemli bir engel.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner