Anasayfa Altcoin Haberleri Bitcoin Cash (BCH) Bitcoin Cash (BCH) İçin Kritik Gün!

Bitcoin Cash (BCH) İçin Kritik Gün!

ABONE OL:google-news

2017 yılının Ağustos ayında Bitcoin hard fork’u olarak ortaya çıkan Bitcoin Cash (BCH), bir aksilik ya da değişiklik olmazsa bugün tarihinin ilk halving’ini yaşayacak.

Satoshi’nin gerçek vizyonunu taşıdığı iddiasıyla ortaya çıkan proje, henüz hala tam olarak benimsenmiş durumda değil. CoinMarketCap verilerine göre BCH yazının yazıldığı sırada 272 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin Cash, bugün saat 18.00 gibi halving (yarılanma) yaşayacak. Yarılanma sonrasında 12.5 olan BCH blok ödülü, 6.5 BCH’ye inecek. Bu olayla beraber madencilerin de geliri yarı yarıya düşecek. Yaklaşık olarak, her dört yılda bir, yani her 210.000 blok işlendikten sonra, blok ödülü yarıya düşer ve bu süreç, blok ödülü sıfıra ulaşana kadar devam eder (2140 yılına kadar olacak). Şimdiye kadar 629.960 BCH bloğu çıkarıldı ve 287.234.155 adet işlem yapıldı. Şu anda, dolaşımdaki BCH paralarının sayısı 18.374.490’dır ve elbette, Bitcoin’de olduğu gibi, maksimum arz 21 milyon ile sınırlı.

Bitcoin Cash Fiyatında Yükseliş

CryptoCompare’in verilerine göre, son 7 günlük dönemde, Bitcoin Cash’in (BCH) fiyatı 218,48 dolardan 272 dolara yükseldi, yani aşağıda yer alan BCH-USD fiyat grafiğinden görebileceğiniz gibi USD’ye karşı yüzde 25,15 gibi etkileyici bir artış var.

Bitcoin Cash USD grafik

Geçtiğimiz 24 saatlik dönemde ise BCH neredeyse yüzde 6 oranında bir artış yaşadı. Aslında şu anda, en değerli 50 kripto para birimi arasında en iyi iki kazanan, Bitcoin’in bu hafta blok ödüllerini yarıya indiren iki hard fork’u, yani Bitcoin Cash ve Bitcoin SV.

Madenciler Ne Yapacak?

Yaşanacak olan halving ile beraber madencilerin, BCH’den ayrılmaları da bekleniyor. Bunun sebebi ise gelirlerin düşmesi. Fakat bir yandan da Bitcoin Cash’te yaşanacak ani bir fiyat artışının madencileri teşvik edebileceği ifade ediliyor. Önümüzdeki saatler bu nedenle BCH için oldukça kritik ve önemli.

Bununla beraber kasım ayında Kraken’in iş geliştirme direktörü Dan Hedl, bu olayın tartışmalı çatal için ‘felaket’ olacağını öngörmüştü. Blok sübvansiyonların yüzde 50 düşüşünün Bitcoin Cash ağının güvenliğini büyük ölçüde etkilemesi bekleniyor. Bu, kötü aktörlerin işlemleri geri almalarına ve saldırıya neden olabilir. Neler olacağını bekleyip göreceğiz.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

921BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,062TakipçilerTakip Et
612AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar