Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 9.000 Doların Altına Düşmesi 150 Milyon Dolarlık Tasfiyeye Neden Oldu

Bitcoin'in düşüş eğilimini sürdürmesi ile son 24 saatte BitMEX'te yaklaşık 150 milyon dolarlık uzun (long) ve kısa (short) pozisyon tasfiye edildi.

Bitcoin Düşüş

Bitcoin’in düşüş eğilimini sürdürmesi ile son 24 saatte BitMEX’te yaklaşık 150 milyon dolarlık uzun (long) ve kısa (short) pozisyon tasfiye edildi. En büyük kripto para birimi düne göre yüzde 8’den fazla değer kaybederken, gün içinde en düşük 8.620 dolar seviyesi görüldü.

Piyasa analisti Edward Moya, halihazırda devam eden düzeltmede Bitcoin’de dibe ulaşılmış olabileceği varsayımının cazip bir seçenek olmasına rağmen düşüş trendinin henüz bitmediğine inandığını söyledi. Bloomberg’e konuşan analiste göre, düşüşün arkasındaki temel sebep Bitcoin’in gerçek değerini sorgulayan yatırımcılar.

Öte yandan ticaret efsanesi Peter Brandt, yakın zaman önce Bitcoin’in güvenli liman olarak satın alım belirtisi göstermediği için yükselen bir trendin sonlanmakta olduğunu ve düşen bir trendin başlayacağını gösteren omuz baş omuz formasyon oluşumunun tamamladığını ileri sürdü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner