Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 9.000 Doların Altına Düştü: Analistler Ne Diyor?

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta ikinci kez 9.

Bitcoin BTC 9.000 Doların Altına Düştü Analistler Ne Diyor

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta ikinci kez 9.000 doların altına düştü. Yazım sırasında ise tekrar 9.000 doların üzerine çıkmayı başaran BTC, 9.089 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin, haftalık mum kapama öncesine ve aylık mum kapama sonrasına denk gelen bir zamanda 9.000 doların altında kaydı. Bu düşüşün zamanlaması göz önüne alındığında, yatırımcıların S&P 500 ve diğer küresel piyasalarda açılış zamanı düşüş görebilir. Sonuçta, BTC’nin fiyatı, küresel piyasalar bir belirsizlik dönemine girdiği için S&P 500 ile son aylarda birlikte işlem gördü.

Bitcoin (BTC) 9 Düşüşü Büyük Tasfiyelere Yol Açmadı

Devam eden düşüş şimdiye kadar büyük bir tasfiyeye yol açmadı. Kripto türevleri takipçisi Skew.com tarafından paylaşılan verilere göre, BitMEX’te yaklaşık 5.5 milyon dolarlık Bitcoin long pozisyonu birkaç saat içinde tasfiye edildi.

Bu kulağa çok geliyor olabilir, ancak normalde aşağıya doğru düşüşler sırasında görülen milyonlarca dolar tasfiyeye göre çok düşük. Düşük tasfiye seviyesi, Bitcoin’in makro perspektiften zar zor hareket etmesiyle ve sadece 100 dolar düşmesiyle ilişkilendirilebilir.

Kripto Para Analistleri Ne Diyor?

Bitcoin’in 9.000 doların altındaki hamlesi birkaç saat önce gerçekleştiğinden, analistler hala analizlerine devam ediyor.

Blockroots’un kurucusu Josh Rager’e göre, 8.900 doların altındaki bir hareket, daha da düşük seviyelere doğru bir hamle getirecektir. Geçen hafta ayrı bir analizde, Bitcoin’in 8.900 dolar desteğini kaybetmesinin muhtemelen BTC’nin 8.500 dolara düşmesine neden olacağını belirtti.

Neyse ki boğalar için kripto para birimi henüz bu seviyeyi kaybetmedi. Ancak bu hareketin hala devam ettiğini düşünürsek, olasılıklar arasında.

Bloomberg Intelligence’de üst düzey bir meta stratejisti olan Mike McGlone, şunları söyledi:

“Bitcoin, oldukça spekülatif bir varlıktan altının kripto eşdeğerine geçişini genişlettikçe volatilitesi azalmaya devam etmeli, ancak son sıkıştırmanın daha yüksek fiyatlar yoluyla çözülmesini bekliyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner