Yükleniyor...

Bu Beklenmedik Metrik, Çok Büyük Bir Boğa Piyasasının Geliştiğini Gösteriyor

Bitcoin (BTC), Mart ayındaki 3.

Bu Beklenmedik Metrik Çok Büyük Bir Boğa Piyasasının Geliştiğini Gösteriyor

Bitcoin (BTC), Mart ayındaki 3.700 dolarlık en düşük seviyesinden %150’nin üzerinde toparlanmasına rağmen, önemli bir direnç seviyesi olan 10.500 dolar seviyesinin altında kalıyor. Aynı şey 250 doları aşmakta benzer sorun yaşayan Ethereum (ETH) için de söylenebilir.

Ancak, kripto para piyasasının nihayet bir boğa aşamasına girdiğine dair bazı erken işaretler var. Önde gelen bir endüstri yöneticisinin bahsettiği boğa işareti oldukça beklenmedik.

Kripto Piyasası, Boğa Piyasasında Mı?

Kripto para piyasasını az çok takip ediyorsanız DeFi’ler (merkezi olmayan finans) hakkında süre gelen tartışmaları duymuşsunuzdur.

VOIP teknolojisinin kurucusu ve kripto kredisi sağlayan girişim Celcius CEO’su Alex Mashinsky bu tartışmanın merkezinde yer aldı. 4 Temmuz’da en popüler merkezi olmayan finans protokolü Compound hakkında bir paylaşımda bulundu:

“Compound zincir üzerinde kesirli rezerv bankacılığıdır. Tüm dünya ekonomisi ve 7.5 milyar insanın geçim kaynağı bu uygulama tarafından tehdit ediliyor ve burada onu değiştirmek yerine yayıyoruz… Hiç heyecan verici değil. ”

Mashinsky, DeFi’nin “verim çiftçiliği”ni Bitcoin destekçilerinin nefret ettiği makroekonomik bir yapı olan Modern Para Birimi Teorisi ile karşılaştırarak başka yorumlar da yaptı.

Bu biraz karışıklık gibi görünse de, boğa piyasasının bir işareti olabilir. Önde gelen DeFi protokolü Synthetix’in kurucusu Kain Warwick, devam eden tartışmayı iyimser bir çarpıklıkla yorumladı:

“Bir saniyeliğine fiyat hareketini unutun, bir boğa piyasasına en açık şekilde işaret eden bir metrik varsa, kriptoda yaşanacak olan iç savaştır. Daha iyi anlamak için blok boyutları hakkındaki tartışmaya bakabilirsiniz. Artık CeFi ve DeFi çarpışmalarına başlıyorsunuz. Yakında daha da çılgınlaşacak, insanlar değerleri tehlikede olduğunda savaşacaklar. ”

Önceki boğa piyasasına baktığımızda, durum kesinlikle böyledir. 2017’de iki büyük tartışma yaşandı:

  • Bitcoin blok boyutları ve ölçeklendirme üzerine tartışma.
  • Altcoin’ler, Bitcoin’den daha iyi veya altcoin’ler, kripto para birimi endüstrisinde bir rol oynayabilir.

Diğer Boğa İşaretleri

Kripto para piyasasının nihayet yükselişe geçtiğini gösteren başka işaretler de var. Bu işaret, son aylarda güçlü bir şekilde yükselen lider blok zincirlerinin benimsenmesini içermektedir. Son haftalarda bir milyondan fazla işlemi bir günde kaydeden Ethereum örneğini ele alalım. Blockchain bu kullanım seviyesini son kez 2017/2018 kripto patlamasının zirvesindeyken gördü

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner