Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Yüzde 150 Artışını Önceden Haber Veren İndikatör, Tekrar Sinyal Verdi

Bitcoin (BTC) piyasası için son birkaç hafta durgun geçti.

Bitcoin’in BTC Yüzde 150 Artışını Önceden Haber Veren İndikatör Tekrar Sinyal Verdi

Bitcoin (BTC) piyasası için son birkaç hafta durgun geçti. Haziran başında 10.500 dolara ulaştıktan sonra, kripto para birimi kısa vadeli bir düşüş trendine girdi.

Bazıları bu fiyat hareketinin bir düzeltmenin öncüsü olduğunu söylese de, önemli bir eğilim indikatörü yükseliş işareti veriyor. Bu indikatör, son aylarda ralli ve düzeltmeleri tahmin etmede oldukça doğru olduğu için çok önemlidir.

Stokastik Rsı Bitcoin (BTC) Yükseliş Sinyali Vermek Üzere

Bir kripto para trader’ının işaret ettiği gibi, Bitcoin’in üç günlük grafiğinde önemli bir indikatör, yükseliş işaretini oluşturmak üzere.

Söz konusu indikatör, Stokastik olarak adlandırılan Stokastik RSI’dır. Investopedia, teknik indikatörü şu şekilde açıklamaktadır: “Stokastik bir osilatör, aşırı alım ve aşırı satım sinyalleri üretmek için popüler bir teknik indikatördür.”

Stokastik’e göre, Bitcoin son zamanlarda aşırı seviyelere ulaştı, ancak daha yüksek bir seviyeye geri dönmeye başladı. Bu eğilim en son Mart ayında gerçekleşti.

Başka bir analiste göre, aylık zaman dilimindeki Stokastik RSI da yükseliş gösteriyor. Kripto para trader’ı Eric, Haziran ayında Bitcoin’in aylık zaman dilimindeki Stokastik RSI’nın da yükselişte olduğunu tespit etti.

Yukarıdaki tablo, indikatörün BTC’nin 2015-2017 yılları arasında birçok kez yükselişini önceden haber verdiğini ve lider kripto paranın 20.000 dolara ulaşmadan sinyal yazdırdığını göstermektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner