Yükleniyor...

Başarılı Ekonomist Yönünü Değiştirerek, Bitcoin’de (BTC) Devasa Bir Hedef Belirledi

Makro ekonomist ve trader Henrik Zeberg, Bitcoin'e (BTC) olan inancını tazeledi ve çok farklı bir senaryo olacağını tahmin etti.

Başarılı Ekonomist Temmuz Tahminini Güncelledi ve Bitcoin’de BTC Devasa Bir Hedef Belirledi

Makro ekonomist ve trader Henrik Zeberg, Bitcoin’e (BTC) olan inancını tazeledi ve çok farklı bir senaryo olacağını tahmin etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in (BTC) 9.000 doların üzerindeki direnişi, Zeberg gibi çok kötü düşüşler bekleyen ve ayı görüşüne sahip olan kişileri bile etkilemeyi başardı.

Bitcoin (BTC) 1.760 Dolara Düşmeyecek

En iyi kripto para birimi, 26 Mayıs’tan bu yana günlük grafikte aşağıdaki belirtilen seviyenin altına inmeyerek takdir edilen bir mücadele verdi.

Analizleri genellikle Elliott Wave teorisine dayanan Zeberg, Bitcoin fiyatının Temmuz ayına kadar 1.760 dolara düşeceğini tahmin ediyordu. Özellikle, bu felaket senaryosunu, Bitcoin’in 9.000 doların altına ciddi bir dalış gerçekleştirdiğinde yapmıştı.

Bitcoin’de Yeni Hedef 94.000 Dolar

Zeberg’e göre, Bitcoin, ayılar bu seviyede ne kadar çok mücadele ederse o kadar çok yükseliş için yakıt toplanır. Eylül 2019’dan bu yana son zamanlarda en düşük seviyeye gerileyen volatilite göz önüne alındığında, en iyi kripto para birimi için belirleyici bir hareket gecikmiştir.

Trader, Bitcoin fiyatının bir sonraki boğa koşusu sırasında 94.000 dolara kadar yükseleceğini tahmin ediyor. Ayrıca, piyasanın gücünü ölçmek için kullanılan popüler bir teknik indikatör olan Göreceli Güç Endeksi’de (RSI) yükselişe geçmeye başladı.