Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Ağına Olan Talep Arttıkça, İşlem Ücreti de Artıyor

Bitcoin ağına olan talep artmaya başlıyor, kripto para fiyatlarının artması bu ani yükselişin arkasındaki muhtemel neden olarak görülüyor.

bitcoin outperforms 1

Bitcoin ağına olan talep artmaya başlıyor, kripto para fiyatlarının artması bu ani yükselişin arkasındaki muhtemel neden olarak görülüyor.

Bu durum kripto para biriminin işlem ücretlerinde büyük bir artış görmesine neden oldu ve böylece blok ödülleri yarılanması olayının Mayıs ayında gerçekleşmesinden hemen sonra belirlenen yıllık zirvelere ulaştı.

Bitcoin’in hash oranı henüz düşmedi ve hala tüm zamanların en yüksek seviyelerinde yer alıyor. Güçlü fiyatlarla birlikte yüksek ücretler BTC madenciliğini gittikçe daha kârlı hale getiriyor, bu da hash oranının yakın vadede daha fazla büyüme görmeye hazır olduğunu gösteriyor.

Hash Oranı ve İşlem Değeri Artışı

Bitcoin’in 9.000 doların altındaki bölgede uzun süreli konsolidasyon aşaması nihayetinde gösterge dijital varlığa, Pazartesi günü fiyatını 11.400 dolara yükselten güçlü bir ivme kazandırdı.

Bu noktadan itibaren, BTC 11.000 doların altındaki bölgede konsolide olmaktadır.

Bu durum kripto para biriminin açık bir şekilde yükselen bir teknik yapı oluşturmasına neden oldu, birçok analist şimdi önümüzdeki günleri merakla bekliyor.

Bitcoin’in fiyatı güçlü görünen tek şey değil, ağının da gücü artıyor.

Şu anda BTC’nin hash oranı, sadece birkaç hafta önce görülen saniyede 126 milyon terahash (TH/s) tüm zamanların en yüksek seviyelerinin hemen altında.

Bu sayı etrafında istikrar kazanan varlık, muhtemelen kripto para madenciliğinin artan karlılığı nedeniyle yakın vadede daha da tırmanmaya başlayacak. Yine de son zamanlarda yapılan zorluk ayarlamaları nedeniyle bu büyüme daha da azalabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner