Yükleniyor...

Ethereum Beş Yaşında: İşte Vitalik Buterin’in Beklentileri

Beş yıl önce bugün, Ethereum’un (ETH) genesis bloğu çıkarıldı

vitalik buterin ethereum 5 yaşında

Beş yıl önce bugün, Ethereum’un (ETH) genesis bloğu çıkarıldı. Sadece yedi ay içinde Ethereum, bugüne kadar bu noktayı sıkıca tutan ikinci en büyük kripto para birimi olmaya devam etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ethereum, programlanabilir akıllı sözleşmeler yardımıyla internetteki her şeyi merkeziyetsizleştirmek gibi iddialı bir hedefle başlatıldı. Bunun öncesinde 2014 yılında Ethereum ICO’su ile 18 milyon dolar toplandı. Genesis bloğu, o zamanın en büyük kriptografik token satışından gelen tüm işlemleri içeriyordu. Ethereum madencileri başlangıçta her blok başına 5 ETH alabildiler, ancak daha sonra hard fork’un etkinleştirilmesinden sonra ödül 3 ETH’ye düşürüldü. Bunu, blok ödülünü 2 ETH’ye  düşüren Konstantinopolis güncellemesi izledi.

5 Yıl Sonrası

ICO’dan sonra, merkezi olmayan finans (DeFi), Ethereum için yeni bir şey olarak ortaya çıktı ve projeye olan ilgiyi canlandırdı.

Vitalik Buterin, Ethereum’un önümüzdeki beş yılı için açıklamalarda bulundu. Buterin, Ethereum 2.0’ın “gerçekten önemli” olacağını söyledi. Şimdi ise 2020’nin sonlarında proof of stake yükseltmesinin hayata geçirilmesi bekleniyor.

Buterin genel olarak, Ethereum’un ana akım benimsenmesi söz konusu olduğunda büyük bir adım atmasını ve insanların yaşamlarının düzenli bir parçası olmasını bekliyor:

“Bence teknolojiyi dünyanın birçok yerinden birçok insanın olduğu, Ethereum’dan değer elde eden o noktaya getirmek ve her iki şeyi de yapmak bence harika olurdu.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x