Yükleniyor...

Bitcoin Cüzdanı Ledger Hacklendi: 1 Milyon Kullanıcının E-Posta Adresi Çalındı

Bitcoin (BTC) cüzdanı Ledger'in veritabanı saldırıya uğradı ve 1 milyon kullanıcıya ait e-posta bilgileri, bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi.

ledger kullanıcı bilgileri ortaya cikti

Bitcoin (BTC) cüzdanı Ledger’in veritabanı saldırıya uğradı ve 1 milyon kullanıcıya ait e-posta bilgileri, bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ledger tarafından şeffaflık ilkesine dayanılarak yapılan açıklamada, Haziran ayında salıdırıya uğrayan veritabanından, 1 milyon müşteriye ait e-posta ve e-ticaret bilgilerinin ihlal edildiği bilgisi verildi. Sevindirici olan durum ise hiçbir kullanıcı fonunun etkilenmemiş olması.

Ledger’ın açıklamasında, yalnızca pazarlama ve e-ticaret veritabanının hedeflendiğinin ve bu yüzden bilgisayar korsanlarının kullanıcılara ait kurtarma ifadelerine ve özel anahtarlara erişemedikleri belirtildi. Ödeme bilgileri, şifreler ve fonlar gibi diğer finansal bilgiler de benzer bir şekilde etkilenmedi.

Tabi ki fonlar etkilenmemiş olsa bile, en popüler Bitcoin cüzdanı olarak kabul edilen Ledger’ın böyle bir saldırıya maruz kalması, kullanıcılar arasında tedirginliğe sebep oldu. Tamamen güven doğrultusunda varlıklarını sakladıkları ekosistemin saldırıya uğraması, yaşanılan tedirginliğin ne kadar haklı olduğunun bir göstergesi.

Etkilenen tüm kullanıcılara bugünkü ihlal hakkında bilgi verildi ve yapılan saldırı hakkında araştırmalar devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x