Anasayfa Bitcoin Haberleri Bu Köyde Finansal İşlemler Bitcoin (BTC) İle Gerçekleşiyor!

Bu Köyde Finansal İşlemler Bitcoin (BTC) İle Gerçekleşiyor!

ABONE OL:google-news

Dünyadaki makro ve mikro ekonomik dengeler kötüye gittikçe, Bitcoin’in küresel anlamda benimsenmesinin ilerlediğini görmek de şaşırtıcı olmuyor. Mevcut durumda birçok işletme; oteller, restoranlar vb. Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak görüyor ve işletmelerine dahil ediyor. Gelinen noktada ise, internet erişimine uzak ve dünyaya oldukça kapalı bir köy, Bitcoin’i benimsemiş gibi görünüyor.

Ekvador’da bir köydeki köy sakinleri, finansal işlemlerini Bitcoin ile yapmaya başladı. Her şey anonim bir bağışçının, köy sakinlerine yönelik çok yıllı Bitcoin bağışı yapmasıyla başlamış. Bağışçının tek şartı ise köy sakinlerinin finansal işlemlerini Bitcoin ile yapması olmuş. Ekvador’da yaşayan El Zonte köyü sakinleri, bu durumdan faydalanmak amacıyla sisteme uyum sağlamaya başlamış.

Bitcoin Sahili

‘Bitcoin Sahili’ adı verilen bu sahilde sadece Bitcoin geçiyor. Bankacılık sisteminin olmadığı köyde çalışan yerel işçiler de maaşlarını Bitcoin ile alıyorlar. Bir köy sakini durumu şöyle açıklıyor:

“Başta benim için zordu çünkü sistemi bilmiyordum, sonrasında alıştım çünkü maaşım bu yolla yatıyor. Mobil uygulama sayesinde maaşımı Bitcoin ile alabiliyorum.”

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

924BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
18,070TakipçilerTakip Et
612AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar