Yükleniyor...

Anket: Bitcoin’de Yeni Bir Rekor Yaşanır Mı?

Geçtiğimiz haftaya hızlı bir yükseliş ile başlayan lider kripto para birimi Bitcoin, şu sıralar 11.

4472 scaled

Geçtiğimiz haftaya hızlı bir yükseliş ile başlayan lider kripto para birimi Bitcoin, şu sıralar 11.000 Dolar’ın üzerinde işlem görmeye devam ediyor. %10’dan fazla değer kazanan ve artışını sürdüren Bitcoin’in bu yükselişini, Coinkolik olarak Twitter üzerinden yaptığımız anket ile takipçilerimize sorduk.

1123 kullanıcının oy verdiği ankette; katılımcıların %43’ü Bitcoin’de yeni bir rekor gelebileceğini düşünürken %40,1’i “hayır” olarak oy kullandı. Katılımcıların %16,9’u ise bu konuda kararsız. Evet ve hayır oylarının oranına baktığımızda kripto para topluluğu genelinde “evet” oylarının fazlalığına rağmen, kesin bir sonuç çıkmadığını söyleyebiliriz.

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.089 dolara 17 Aralık 2017’de ulaşmıştı ve o günlerde dolar 3,86₺’den işlem görüyordu. Bitcoin’in Türk Lirası cinsinden en yüksek değeri 77.500₺’ydi ve dolar kurunun da yükselişi nedeniyle Bitcoin’de Türk Lirası bazında bir rekorun çoktan gerçekleştiğini söyleyebiliriz, bu hafta içerisinde Bitcoin birçok kez 77.500₺’yi geçti ve yazım itibariyle çeşitli borsalarda bu fiyattan işlem görmeye devam ediyor. Dolar bazında bir rekorun gerçekleşip gerçekleşemeyeceğini ise ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Siz de bu anketi ve çıkan sonuçları ilgi çekici bulduysanız, benzer anketlerimize sosyal medya hesaplarımızı takip ederek katılabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner