Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Aktif Adres Sayısı 2020’de Yeni Zirveye Ulaştı

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz günlerde bir önceki boğa koşusunun zirvesinden bu yana en yüksek kullanım seviyesini gördü.

bitcoin aktif adres sayısı rekor kırdı

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz günlerde bir önceki boğa koşusunun zirvesinden bu yana en yüksek kullanım seviyesini gördü. Teknoloji araştırmacısı Kevin Rook’un belirttiği gibi, Bitcoin ağı 6 Ağustos 2020’de 1.120.216 aktif adres kaydetti.

Bu, lider kripto para biriminin Ocak 2018’den bu yana en büyük boğa koşusundan çıktığı zamandan beri gördüğü en yüksek kullanım seviyesi. Bu koşu sonunda onu tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolara çıkarmıştı.

Zirveye Yaklaşıyor

Dikkate değer bir şekilde, Bitcoin, 1.083.981 aktif adres ile önceki zirvesinden kısa bir süre sonra aktif adresler açısından 2020’nin en yüksek seviyesini gördü. Bitcoin, 27 Kasım 2017’de 9 bin 300 dolar seviyesinde işlem görürken 1 milyon kilometre taşını kırmıştı.

Ağ kullanımındaki en son artış, BTC’nin 1 Ağustos’ta bu fiyat seviyesinin acımasızca reddedilmesinin ardından 12.000 dolara tekrar ulaşmak için yarıştığı zaman oldu. CoinMetrics’e göre, bu büyüyen faaliyetin çoğu, muhtemelen en az 10 dolar değerinde Bitcoin tutan cüzdan sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 16,6 milyona yükseldiği göz önüne alındığında, perakende yatırımcılara atfedilebilir.

ABD’nin bildirdiğine göre, Bitcoin balinaları güç kaybediyor ve kasalarında 100 BTC’den daha az olanlar kripto paranın arzının yarısından fazlasını Nisan 2010’dan bu yana ilk kez oluşturuyor.

Kimse Kullanmıyor İddiaları

Bitcoin’in muhaliflerinin en önemli argümanlarından biri, en iyi kripto paranın piyasa değeri açısından tek kullanım durumunun oynaklığı üzerine spekülasyon yapmasıdır. Bir milyondan fazla benzersiz adresin Bitcoin kullanıyor olması, perde arkasında gerçek dünyada benimsenmenin sürdüğünü gösteriyor.

Bu arada 2018’de aktif adresleri iki kattan fazla artan Ethereum da yakın zamanda iki yılın en yüksek seviyesi olan 626.000 günlük aktif adrese ulaştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner