Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Almanın Vakti Geldi mi? Uzmanlar Ne Diyor?

Birkaç gün içerisinde Bitcoin değerinin yaklaşık yarısını kaybetmesine sebep olan bir düşüş yaşadı.

bitcoin satın alma zamanı

Birkaç gün içerisinde Bitcoin değerinin yaklaşık yarısını kaybetmesine sebep olan bir düşüş yaşadı. İlk başta korkutucu bir düşünce gibi görünse de, birçok analist ve profesyonel trader insanlara bu düşüşün piyasaya girmek için büyük bir fırsat olduğunu söylemeye başladı.

Ekonomik bir çöküş olduğunda çoğu insanın ilk içgüdüsü kaçmalarını söyler ve bu tutum Bitcoin için de geçerlidir. Sosyal ticaret ağı eToro analisti Simon Peters, konu hakkında şunları söyledi:

Daha önce kripto paraları zor zamanlarda olası bir güvenli liman olarak gören yatırımcılar, koronavirüsün daha da yayılmasıyla birlikte likiditeyi geri almak için Bitcoin satıyor gibi görünüyor. Bir belirsizlik döneminde birçok yatırımcı, Bitcoin gibi daha spekülatif kripto varlıklarından ziyade nakit veya altın sahibi olmanın daha iyi olduğunu düşünebilirken, bazıları ise durumun yatırım yapmak için iyi bir fırsat olduğunu düşünebilir.

Bununla birlikte, Bitcoin’den tamamen kaçma fikrinin yanlış bir karar olduğu ve varlığın önemli ölçüde düşen fiyatının alım fırsatı olduğunu söyleyenlerin sayısı bir hayli fazla. İnsanların bu görüşlere değer vererek alım yapmaları ve oluşacak bir alım baskısı ani yükselişlere neden olabilir.

Kripto para piyasa veri toplayıcısı olan Crypto Compare’den Charles Hayter, Bitcoin’in yatırımcıların bir hedefi olması gerektiğini ve en büyük kripto paranın geleneksel finansal ürünlerden daha hızlı bir şekilde değer aktarımı için kullanılabileceğini düşünüyor.

Düşen fiyatlar birçok insanın dikkatini çekti ve dijital varlıklara ilgi gösterdikleri görülüyor. Ünlü çevrimiçi gizlilik savunucusu Edward Snowden, büyük kripto çöküşünün ardından bir tweet attı ve ilk defa Bitcoin almak istediğini ifade etti.

Korkuya Teslim Olmayın

Blockchains, LLC’nin eski siber güvenlik başkanı Daniel Wolfford, bir röportajında balinaların artan aktivitesinin muhtemelen Bitcoin fiyatındaki ani ve ağır düşüşün nedeni olduğunu açıkladı. Balinaların özellikle zor zamanlarda çok duygusal olma eğiliminde olduğunu ve bunun son birkaç gün içinde ağır tasfiyeye neden olabileceğini ve Bitcoin’in 4.000 dolar seviyesinden aşağı düşüşüne neden olabileceğini söyledi.

Daniel Wolfford, ayrıca kullanıcıların potansiyel korkularının üstesinden gelmesi gerektiğini ve daha fazla Bitcoin alma zamanının geldiğini şu sözlerle ifade etti:

1.000 dolar veya daha kötü bahisler ortada dolaşmaya başladığında alım için uygun bir zaman olarak görürüm. İnsanlar ağladığında Bitcoin satın alırım.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner