Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yatırımcıları Piyasa Dinamiklerine Meydan Okuyor!

Kripto piyasası, tarihin en kötü tek günlük kayıplarından birini 12 Mart'ta yaşadı ve birden fazla kripto para birimi saatler içerisinde %50'den fazla değer kaybetti.

bitcoin yatırımcıları

Kripto piyasası, tarihin en kötü tek günlük kayıplarından birini 12 Mart’ta yaşadı ve birden fazla kripto para birimi saatler içerisinde %50’den fazla değer kaybetti. Bitcoin (BTC) tek başına değerinin yaklaşık yarısını kaybederken, piyasadan 100 milyar dolar buhar oldu.

Bu şartlar altında, yatırımcıların Bitcoin ve diğer kripto paraların oynaklığının (volatilite) felaket doğasını ve dijital para birimlerine yatırım yapmanın tehlikelerini fark etmelerini beklemek olağan bir çıkarım olacaktır. Bu tür şok edici piyasa hareketleri ve büyük kayıplar kolayca zarar edilebileceğinin bir işaret olarak görülmeli. Öyle ki, sıradan yatırımcının parasını birkaç saat hatta birkaç dakika içinde kolayca yok edebilecek kadar büyük kayıplarla karşılaşabileceğini bilmesi beklenir. Ancak, Bitcoin ve diğer kripto para yatırımcıları için durum böyle değil, en azından Twitter’daki tepkiler bunun tam tersini gösteriyor.

https://twitter.com/TuurDemeester/status/1238263648663015432?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1238263648663015432&ref_url=https%3A%2F%2Fzycrypto.com%2Fbitcoin-investors-show-great-resilience-as-markets-rise%2F

Topluma Uymayı Reddetiyorlar

Kripto para yatırımcıları sıradan bir grup olmadığını her fırsatta gösteriyor. Topluma uymayı reddetiyorlar, piyasa dinamiklerine ve mantığa meydan okuyorlar ve Bitcoin’i düşerken de yükselirken de değerli görüyorlar. Sıradan yatırımcının piyasanın çöktüğünü gördüğü yerde onlar bu durumu bir alım fırsatı olarak görüyor ve değerlendiriyorlar.

Kripto para yatırımcıları geçmişte de benzer düşüşler gördüler ve son piyasa çöküşünün sonunun yine aynı olacağını biliyorlar. Hepsinden önemlisi piyasanın yukarı veya aşağı yönde sert hareketler yapabileceğini biliyorlar.

Kripto para birimlerinin çılgın yükselişler ve keskin düşüşlerle son derece volatil olduğu gerçeğine de güveniyorlar. Bu nedenle, panik sübvanse edildikten ve kripto piyasası normale döndüğünde sabırlarının karşılığını alacakları anlayışıyla son satış baskısı karşısında nefeslerini tutup beklemesini biliyorlar.

Herkesin Kaçtığı Yerde Onlar Yatırım Yapıyorlar

Bazı kripto para yatırımcıları bu piyasa çöküşünün görünmeyen tarafına bakarak, aileleri, arkadaşları da dahil olmak üzere eş ve dostlarını dijital varlık satın almaya ve biriktirmeye teşvik ediyor. Sonuçta, piyasada servet ticareti yapmanın en iyi yolu korkuyu satın almak ve açgözlülüğü satmaktır.

Topluluktaki çoğunluk için kripto piyasası çöküşü kılık değiştirmiş bir nimettir. Onlara göre, panik, zayıf eller ve ana piyasa yatırımcıları bir satış dalgasına sebep oldu ve böylece zayıf halkalar kripto piyasasından çıktı. Öyle görünüyor ki, geriye kalanlar büyük fiyat düşüşleri olsa bile kolay kolay piyasadan çıkmayacaklar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner