Yükleniyor...

Analist: Bitcoin’de (BTC) Yukarı Yönde Sert Hareketler Görülebilir

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz haftadan bu yana yüzde 50'den fazla değer kaybetti ve 3.

bitcoin 3 sebep

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz haftadan bu yana yüzde 50’den fazla değer kaybetti ve 3.600 dolara kadar düştükten sonra hızla toparlanarak 5.000 doların üzerine çıktı ve alım baskısıyla gün içinde 5.700 dolara kadar yükselerek nefes aldı.

Bu yükseliş, dipten yüzde 45’in üzerinde bir artışa işaret ederken, bazı analistler Bitcoin’in önümüzdeki günlerde daha da yükseleceğini düşünüyor.

Popüler kripto para analisti Filb Filb, Telegram kanalında paylaştığı analizinde, bir fiyat hedefi vermemekle birlikte Bitcoin’in yakında yükselebileceğini duyurdu. Kripto para analisti yukarıdaki grafiği paylaşarak en büyük kripto paranın yükseleceğini gösteren 3 faktörü paylaştı:

  1. Kısa vadeli Bitcoin grafiğinde Adam ve Havva formasyonu oluşmaya başladı. Bu gösterge bir dibin oluştuğunu ve yükselişin hızlı olabileceğinin bir göstergesidir. Öte yandan modelin başarısız olması durumunda aşağı yönlü momentum oluşabilir.
  2. BitMEX’teki fonlama seviyesi short pozisyonları için son derece yüksek bir seviyeye ulaştı. Bu, Bitcoin’de short pozisyon alanların long pozisyonlar için ödeme yaptıkları anlamına geliyor. Buradan piyasanın dibi gördüğü çıkarımında bulunabilir.
  3. Emir defterlerindeki satın alım emirlerinin sayısı büyük oranda arttı. Satın alım emirlerinin sayısının artması fiyatı yükselmesi için baskılayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner