Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Anahtar Seviyede Parabolik Hareketine Devam Ediyor

Bitcoin (BTC) gün içerisinde ani düşüşler yaşayarak 15.

bitcoin parabolik hareketine devam ediyor

Bitcoin (BTC) gün içerisinde ani düşüşler yaşayarak 15.700 dolar seviyesine kadar geriledi ve yaşanan bu keskin düşüş kısa bir süre sonra gerçekleşen toparlanma ile tasfiye edildi.

Yaşanan bu fiyat hareketi, lider kripto paranın daha da yüksek seviyelere çıkması için 16.000 dolarlık destek seviyesinin yeniden test edilmesine yol açtı. Ancak 16.000 dolar seviyesi Bitcoin için halen bir direnç bölgesi olarak görevini sürdürmeye devam ediyor.

Özellikle son birkaç gündür destek görevi gören bu seviyenin altında yaşanılacak bir kırılma sonucunda boğalar ağır bir darbe alabilir.

BTC’nin devam eden fiyat hareketi, alıcıların Bitcoin üzerinde halen kontrol sahibi olduğunu gösteren parabolik bir eğilim çizgisinin oluşmasına yol açtı. Bununla birlikte, bu eğilim çizgisi şu anda devamlı olarak test ediliyor ve alıcıların bu seviyeyi savunup savunmayacağı, lider kripto paranın ilerleyen günlerde göreceği fiyat hareketine bağlı olacaktır.

16.000 dolar seviyesinin direnç olarak kırılıp, Bitcoin için bir destek bölgesi haline gelmesi durumunda lider kripto para kolaylıkla 16.500 dolar seviyesine yükselerek, yeni bir yerel zirve seviyesine çıkacaktır.  16.500 dolar seviyesinin üzerinde haftalık bir kapanış, Bitcoin’i tüm zamanlarının en yüksek seviyesine taşıyabilir.

Bitcoin’in mevcut fiyat hareketi devam ederken, altcoin’ler de piyasada oldukça güçlü görünüyor. Bu eğilim, BTC konsolide olduğu ve büyük bir düşüş görmediği sürece devam edebilir.

Bitcoin (BTC), yazım itibari ile 15.906 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner