Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa DeFi Haberleri DeFi Protokolü Value Hack Kurbanı Oldu

DeFi Protokolü Value Hack Kurbanı Oldu

ABONE OL:google-news

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Value DeFi’ye siber saldırı düzenleyen korsanlar protokolden 7.4 milyon dolar değerinde DAI çaldı.

Aave protokolünden 80.000 ETH kredi temini sağlayan saldırganlar, flaş kredi saldırısı (flash loan) gerçekleştirdi. Flaş krediler, tek bir işlem bloğu içinde iade edildikleri sürece kullanıcıların fonları anında ödünç almalarına izin verir ve bu sayede kullanıcılar teminatsız olarak kredilerden yararlanabilirler.

Mevcut bir açıktan yararlanan saldırgan 7.4 milyon dolar değerinde DAI ele geçirdi. Daha sonra ise ele geçirilen DAI’lerin 2 milyon dolarlık kısımını iade ederek, 5.4 milyon dolarlık bir hack saldırısı gerçekleştirmiş oldu.

Ek olarak saldırgan 2 milyon dolarlık işlemi gerçekleştirirken not olarak Value DeFi ekibine “Flash loan’ı gerçekten biliyor musunuz? ” mesajını gönderdi.

Saldırıdan kısa bir süre sonra Value Defi ekibi Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile 6 milyon dolarlık net kayıpla sonuçlanan karmaşık bir saldırının gerçekleştiğini kullanıcılarına duyurdu.

“Şu anda bir son durum incelemesi üzerinde çalışıyoruz ve olayın kullanıcılarımız üzerindeki etkilerini hafifletmenin yollarını arıyoruz.”

 

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar