Yükleniyor...

DeFi Protokolü Value Hack Kurbanı Oldu

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Value DeFi’ye siber saldırı düzenleyen korsanlar protokolden 7.4 milyon dolar değerinde DAI çaldı

defi protokolu value defi hack

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Value DeFi’ye siber saldırı düzenleyen korsanlar protokolden 7.4 milyon dolar değerinde DAI çaldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Aave protokolünden 80.000 ETH kredi temini sağlayan saldırganlar, flaş kredi saldırısı (flash loan) gerçekleştirdi. Flaş krediler, tek bir işlem bloğu içinde iade edildikleri sürece kullanıcıların fonları anında ödünç almalarına izin verir ve bu sayede kullanıcılar teminatsız olarak kredilerden yararlanabilirler.

Mevcut bir açıktan yararlanan saldırgan 7.4 milyon dolar değerinde DAI ele geçirdi. Daha sonra ise ele geçirilen DAI’lerin 2 milyon dolarlık kısımını iade ederek, 5.4 milyon dolarlık bir hack saldırısı gerçekleştirmiş oldu.

Ek olarak saldırgan 2 milyon dolarlık işlemi gerçekleştirirken not olarak Value DeFi ekibine “Flash loan’ı gerçekten biliyor musunuz? ” mesajını gönderdi.

Saldırıdan kısa bir süre sonra Value Defi ekibi Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile 6 milyon dolarlık net kayıpla sonuçlanan karmaşık bir saldırının gerçekleştiğini kullanıcılarına duyurdu.

“Şu anda bir son durum incelemesi üzerinde çalışıyoruz ve olayın kullanıcılarımız üzerindeki etkilerini hafifletmenin yollarını arıyoruz.”

 


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x