Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Arzının Yüzde 60’ı, Bir Yıldan Uzun Süredir Hareket Etmiyor! Bunun BTC İçin Önemi Ne?

Glassnode'un kripto para birimleri araştırma ekibi, Bitcoin (BTC) pazarının şu anda neden 2017 yılındaki haline benzediğini açıkladı.

btc investment 1

Glassnode’un kripto para birimleri araştırma ekibi, Bitcoin (BTC) pazarının şu anda neden 2017 yılındaki haline benzediğini açıkladı.

Sabreden Derviş, Muradına Erecek Mi?

Glassnode analistleri, bazı ilginç metriklerin dinamiklerini gösteren bir grafik ortaya koydu. Analistler, en az bir yıldır hareketsiz duran Bitcoin (BTC) miktarını izlediler.

Grafiğe göre, hareketsiz Bitcoin (BTC) sayısı neredeyse %60’ı buluyor. En son bu kadar yükseldiği zaman, 2017’nin dudak uçuklatan fiyat rallisinden hemen önce idi.

Bitcoin (BTC) fiyatı 17 Aralık 2017’de, 19.786 dolar olan tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) fırlamıştı.

2018’deki düşüşün hemen ardından, hareketsiz Bitcoinlerin (BTC) payı %40 seviyelerine gerilemiş, bu da panik satışına neden olmuştu.

Hodler Hakimiyeti

Hodling (kripto para jargonunda, varlığı elinde tutmak için kullanılan tabir) trendleri sadece Bitcoin (BTC) için geçerli bir tabir değil. Metecartel Ventures DAO’dan Adam Cochran, Ethereum (ETH) balinalarının da biriktirme aşamasından geçtiğini vurguladı.

Ethereum (ETH) fiyatı en iyi seviyelerine yakın olmasa da, Ethereum’daki (ETH) en iyi 10 bin adet cüzdan, biriktirmeye devam ediyor ve altcoinlerini satmaya da yanaşmıyor.

Döviz kurları ile durum ise oldukça farklıdır. Bitcoin (BTC), soğuk cüzdanlar lehine depolama borsalarını bırakırken; Ethereum (ETH) en üstteki merkezi borsalar tarafından biriktirilmektedir.

Örneğin, Bitfinex’in Ethereum (ETH) bakiyesi neredeyse %60 oranında arttı. Decentral Park’tan analist Elias Simons, bunun Bitfinex’in Ethereum (ETH) 2.0 güncellemesine katılma planlarının veya ERC20 tabanlı Tether’ın (USDT) ücretlerini karşılama planlarından kaynaklanmış olabileceğini öne sürüyor. Bitfinex ayrıca Ethereum (ETH) için diğer DeFi pazarlarında sunulanlardan daha iyi fonlama oranlarını hedefliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner