Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) ATM Şirketi LibertyX, Fortune 500 Şirketi NCR Tarafından Satın Alındı

Bitcoin ATM operatörü LibertyX, Fortune 500 şirketi NCR Corporation tarafından satın alındı.

bitcoin btc atm sirketi libertyx fortune 500 sirketi ncr tarafindan satin alindi

Bitcoin ATM operatörü LibertyX, Fortune 500 şirketi NCR Corporation tarafından satın alındı.

LibertyX’in kurucu ortağı ve CEO’su Chris Yim yaptığı açıklamada “Bu, herhangi bir kamu veya özel şirket tarafından bir Bitcoin ATM operatörünün ilk satın alımıdır” dedi.

ABD’de Bitcoin ATM’leri ve kioskları işleten LibertyX, Fortune 500 şirketi NCR Corporation tarafından satın alınıyor.

Bir The Block haberine göre, Pazartesi günü yaptığı bir açıklamada kurumsal yazılım şirketi olan NCR, LibertyX’i satın almak için kesin bir anlaşma imzaladığını söyledi. Anlaşmanın mali şartları açıklanmadı. İşlemin, düzenleyici kurumlardan alınacak onaylar da dahil olmak üzere genel kapanış koşullarına tabi olarak bu yıl içinde gerçekleşmesi bekleniyor.

LibertyX’in kurucu ortağı ve CEO’su Chris Yim, “Bu, bir Bitcoin ATM operatörünün herhangi bir kamu veya özel şirket tarafından ilk satın alımıdır” dedi.

LibertyX, 2013 yılında kuruldu ve ABD’de 10.000’den fazla ATM’yi işletiyor.  Eskiden National Cash Register olarak bilinen NCR, ATM’ler, satış terminalleri ve tarayıcılar gibi işle ilgili ürünler yapan bir yazılım şirketidir.

NCR’nin baş teknoloji sorumlusu Tim Vanderham, LibertyX satın alımının şirketin müşterilerinin kripto para birimi satın alma ve satma, sınır ötesi havale işlemleri yapma ve dijital ve fiziksel kanallar üzerinden dijital para ödemelerini kabul etme dahil olmak üzere dijital para birimi çözümleri sunmalarına yardımcı olacağını söyledi.

Vanderham, “LibertyX çözümü, bu yetenekleri piyasaya hızlı bir şekilde sunma yeteneğimizi hızlandıracak” dedi.

LibertyX’in yazılımı ATM’lerde, kiosklarda ve satış noktası sistemlerinde çalışır. Firma, ABD’de marketler, eczaneler ve süpermarketler gibi yerlerde ATM’lere sahip olan ve onları yöneten Cardtronics gibi bağımsız ATM operatörleriyle ortaklık yapıyor. NCR, Cardtronics’i bu yılın başlarında 2.5 milyar dolara satın almıştı.

LibertyX anlaşmasıyla NCR, bankalar, perakendeciler ve restoranlar için dijital para birimi çözümleri sunacağını söyledi. Bu yılın başlarında, Virginia merkezli Blue Ridge Bank, LibertyX ile ortaklaşa müşterilerinin ATM’lerinden Bitcoin satın almalarına izin veren ülkedeki ilk banka olmuştu. Banka, hizmeti Virginia’daki ATM konumlarının 19’una ekledi.

LibertyX’ten Yim, “NCR müşterilerine, tüketicilerin istediği dijital ödemeleri ve kripto para birimi yeteneklerini hızlı ve kolay bir şekilde sağlama becerisini sunmayı ve yazılımımızın kapsamını, ölçeğini ve erişimini önemli ölçüde genişletmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner