Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Ayıların mı Boğaların mı Kontrolünde?

Blockchain Opportunity Fund ve Blockware Solutions'ın kurucu ortağı Matt D’ouza'nın son tweetine göre yeni bir boğa piyasasının başlangıcında olabiliriz.

bitcoin boğa sezonu

Blockchain Opportunity Fund ve Blockware Solutions’ın kurucu ortağı Matt D’ouza’nın son tweetine göre yeni bir boğa piyasasının başlangıcında olabiliriz.

Bitcoin (BTC) Baskınlığı Devam Ediyor

D’Souza, 2019’daki ilk büyük adımın 3.200 dolardan 10.000 dolara olmasının kurumsal paradan kaynaklandığını ve 2019’un ilk yarısındaki CME’nin hacminin perakende alışverişlerinde caydırıcı olduğunu gösteren yeterli veri bulunduğunu belirtti.

Ayrıca Bitcoin’in baskınlığının bir boğa piyasasında olduğumuzu gösteren bir başka gösterge olduğunu da açıklıyor. Bitcoin’in genel piyasa hakimiyeti 2019 yılında %51’den başlayarak Eylül ayında %69,9 ile en yüksek seviyeye çıkarak önemli ölçüde artmıştır ve bugün hala %66,7 seviyesindedir.

BTC, altcoin’lerden çok daha üstün. Bitcoin baskınlığı bir yükseliş eğilimindedir ve genişlemektedir. 2019 yılında, çoğu altcoin, 0’a ulaşarak negatif getiri elde etti. Altcoin’ler perakende bir üründür ve perakende yatırımcıları dışlanmış ya da net satış yapmışlardır. Ayrıca Kurumlar, düzenleyici belirsizliklerle çevrili sahte ICO’lara yatırım yapmayacaktır.

Bitcoin Piyasası

Kısa vadeli dönem çoğu kripto para birimi için oldukça olumsuzdu, ancak 2019 genel olarak harika bir yıldı, ana kripto para birimlerinin çoğu hala Ocak ayı fiyatlarına kıyasla pozitif bölgede.

D’Souza temel olarak Şükran Günü’nün 2017’de boğa koşusunun katalizörü olduğunu söylüyor, çünkü kripto paralarda kazanan herkes aileleriyle de konuştu ve bu bir zincir oluşturdu. Her ne kadar Şükran Günü 2017 Boğa Koşusunda rol oynayabilse de, ticaret hacminin büyük kısmı Şükran Günü’nün kutlanmadığı diğer ülkelerde gerçekleşti.

Ayrıca, toplam işlem hacmi de, özellikle Nisan 2019’dan sonra, günde ortalama 16 milyar dolardan 50+ milyar dolara kayda değer bir artış gösterdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner