Yükleniyor...

Bitcoin ile İlgilenen Yatırımcıların Yüzde 43’ü Kadın

4 Aralık'ta Bitcoin (BTC) fon operatörü Grayscale tarafından yayınlanan bir rapor, Bitcoin ile ilgilenen yatırımcıların yüzde 43'ünün kadın olduğunu gösteriyor.

bitcoin yatırımcılarının birçoğu kadın

4 Aralık’ta Bitcoin (BTC) fon operatörü Grayscale tarafından yayınlanan bir rapor, Bitcoin ile ilgilenen yatırımcıların yüzde 43’ünün kadın olduğunu gösteriyor.

Çalışma, 28-30 Nisan 2019 tarihleri ​​arasında anket uygulanan 25-64 yaş arası bin 100 ABD’li yatırımcıyı kapsıyordu.

Bitcoin İnanıldığı Kadar Erkek Egemen Değil mi?

Raporun işaret ettiği gibi, kripto para birimlerinin ağırlıklı olarak erkek egemen bir alan olduğuna inanılmakta. Ek olarak, GoogleAnalytics, Bitcoin toplululuğuna katılım sağlayanların  yüzde 90’ından fazlasının erkek olduğunu ileri sürmektedir. Ancak bu araştırmada elde edilen veriler bu algıyı değiştirmektedir. Raporda yer alan notlar şu şekilde:

“Bitcoin sohbetleri ağırlıklı olarak erkek yatırımcı kitlesine odaklanma eğilimindedir ve yine de veriler kadınların Bitcoin’e de sağlıklı bir ilgisi olduğunu göstermektedir.”

Özellikle, kadınların yüzde 56.2’si ve erkeklerin yüzde 56.4’ü dijital para birimlerinde önemli büyüme fırsatları görüyor. Ayrıca, kadınların yüzde 49.8’i, Bitcoin’in sınırlı arzının, erkeklerin yüzde 49.9’u gibi, talep ve fiyatı daha da artırabileceğini düşünüyor. Dahası, kadınların yüzde 47’si erkeklerin yüzde 39’una kıyasla, bunun Bitcoin almanın tam zamanı olduğunu düşünüyor çünkü fiyatın daha sonra artacağını düşünüyor. Rapora göre BTC ile ilgilenen yatırımcıların yüzde 43’ü kadın. Kadınların yüzde 80’i BTC’nin potansiyelinden etkilendiğini ifade ediyor.

Kadınlar Erkeklerden Daha Az Risk Alıyor

Raporda ayrıca kadınların yatırımlarını zenginleştirmek yerine bu fırsatları kendilerini ve ailelerini korumanın bir yolu olarak görme eğiliminde olduğu sonucuna varılıyor. Örneğin, kadınların yüzde 60’ı maddi güvenliğe refahtan daha fazla önem verirken, erkeklerin yalnızca yüzde 48’i bu görüşü paylaşıyor. Eylül ayında, Bitcoin’in kadınlar arasında daha az popüler olduğu, çünkü riskli bir yatırım olarak görüldüğü de biliniyor.

Ayrıca, kadınların yüzde 42’si yatırımları ile “güvenli bir biçimde oynamayı” planladıklarını belirtirken, erkeklerin sadece yüzde 35’i aynı şeyi söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner