Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Balinaları Dipten BTC Satın Almaya Devam Ediyor

Son zamanlarda yapılan bir analiz, perakende yatırımcıların panik satışı yaparken yüksek değerli yatırımcıların dipten Bitcoin satın almaya devam ettiğini gösteriyor.

bitcoin btc balinalari btc satin almaya devam ediyor

Son zamanlarda yapılan bir analiz, perakende yatırımcıların panik satışı yaparken yüksek değerli yatırımcıların dipten Bitcoin satın almaya devam ettiğini gösteriyor.

Bir Crypto Briefing haberine göre, Bitcoin fiyatları, son yedi hafta içinde dört çift haneli düzeltme gördü ve bugün gerçekleşen sert düşüşe rağmen, balinalar alım yapmaya devam etti.

Bitcoin (BTC) Balinaları Düşük Seviyelerden Alıyor

BTC Pazartesi günü erken saatlerde, 32.329 dolara düşerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 dolardan %23.3 düşüş yaşadı.

Bitcoin balina adresleri -yaklaşık 350 milyon dolar değerinde olan 1.000’den fazla BTC’ye sahip cüzdanlar- yine de yükselmeye devam etti. Bağımsız araştırmacı Elias Simos’un bulgularına göre, 2 Aralık 2020’den bu yana %4.02 (150 adres) arttı. Ayrıca, 0.01 BTC (350 dolar değerinde) olan daha küçük adresler aynı dönemde %6.32 oranında düştü.

bitcoin btc balinalari btc satin almaya devam ediyor 1

Karşılaştırma, kurumların perakende yatırımcılar ve trader’lar pahasına BTC satın aldığı anlatısını güçlendiriyor. Ayrıca, uzun vadeli Bitcoin zirveleri (örneğin, 2013 ve 2017) perakende heyecanı ile gerçekleşmişti. Şu anda ise piyasalar tam tersine tanık oluyor.

bitcoin btc balinalari btc satin almaya devam ediyor 2

Boğa Piyasasında Olağan Düzeltmeler

2013 ve 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine giden yükselişler, Bitcoin boğa piyasalarında düzenli olarak %20-30 düzeltmeler gerçekleştirdi.

bitcoin btc balinalari btc satin almaya devam ediyor 3

BTC, 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinde bir dirençle karşılaşmasından bu yana ilk kez dört çift haneli yüzde kaybı yaşadı.

bitcoin btc balinalari btc satin almaya devam ediyor 4
Kaynak: Crypto Briefing

Eğilim devam ederse, bugünün en düşük seviyesi olan 32.329 dolar (Coinbase), daha da yükselmeden önce yerel bir dip yaratabilir.

Bu durum ise, boğa piyasasında olağan kabul ediliyor. Bu nedenle, 27.650 dolarlık önceki yerel düşük seviye, daha fazla olumsuzluğun söz konusu olması durumunda lider kripto para birimi için önemli bir destek seviyesi olarak hareket edebilir.

BTC, yayın saati itibariyle 30.699 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner