Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin (BTC) Balinaları Harekete Geçti! Coinbase'ten 1 Milyar Dolar Çıktı

Bitcoin (BTC) Balinaları Harekete Geçti! Coinbase’ten 1 Milyar Dolar Çıktı

ABONE OL:google-news

İki balina Coinbase’den topamda 1 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) çekti. Önemli miktarlarda kripto para, son zamanlarda cüzdanlardan ayrılıyor. Bahsi geçen işlem, 57.808 dolarlık yeni bir ATH’ye ulaşan Bitcoin için önemli bir haftanın ortasında gerçekleşti.

13.204 Bitcoin, bilinmeyen cüzdanlar için Coinbase’den çekildi. Whale Alert’e göre, her biri dün saat 19:00 ile 20:00 arasında olmak üzere 351 ile 391 Bitcoin arasında değişen 36 ayrı işlem yapıldı.

Bilinmeyen Cüzdanlara Transfer

Dün gece Whale Alert, 4501 BTC’nin bilinmeyen bir cüzdan için Coinbase’den ayrıldığını tweetledi; bu işlemlerin birbiriyle ilgili olup olmadığı bilinmese de son 24 saat içinde bir milyar dolardan fazla Bitcoin’in Coinbase’den transfer edildiği anlamına geliyor.

Paraları aktaranın gizliliğini iyi koruduğu belirtiliyor. Balina her işlem için yeni bir adres oluşturdu bu nedenle de bu transferlerin ne amaçla yapıldığı belirsizliğini koruyor. Bu ayrıca, bu ayki ilk büyük Coinbase hareketi de değil.

31 Ocak’ta, Coinbase Pro’dan o sırada yaklaşık 500 milyon dolar değerinde olan 15.200’ün üzerinde Bitcoin transfer edildi. O zamanlar CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, bunu kurumsal firmaların tezgah üstü işlemleri olduğunu belirterek “Bunun en güçlü yükseliş sinyali olduğuna inanıyorum” demişti.

Kurumlar Tarafından Desteklenen Bir Boğa Koşusu

Son iki haftada kripto haberlerini takip edenler, Bitcoin’in birkaç kilometre taşını geçtiğini biliyor. İlk olarak Tesla 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı. Tesla’nın hiçbirini satmadığını varsayarsak, Elon Musk’ın elektrikli otomobil şirketi, geçen yılki satışlarından daha fazla kâr elde edecek.

Bir diğer büyük kurumsal ilgi, popüler varlık yönetimi şirketi BlackRock’tan geldi. BlackRock, bunu yapan ilk varlık yönetimi şirketi değil. Guggenheim, bu ay Bitcoin fiyat projeksiyonunu 600.000 dolara yükseltti. Ve Amerika’nın en eski bankalarından biri olan BNY Mellon, geçtiğimiz hafta müşterileri için kripto varlık yönetimi hizmetleri ekleyeceğini duyurdu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakDecrypt
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar