Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Balinaları, Okyanusu Terk Ediyor!

Kripto piyasasının bi süredir aynı fiyatlarda seyretmesiyle birlikte 100'ün üzerinde Bitcoin (BTC) tutan cüzdan adresleri son 3 ayın en düşük seviyesine ulaştı.

btc

Kripto piyasasının bi süredir aynı fiyatlarda seyretmesiyle birlikte 100’ün üzerinde Bitcoin (BTC) tutan cüzdan adresleri son 3 ayın en düşük seviyesine ulaştı.

BTC’nin kısa zamanlı tabloya bakıldığın birkaç haftadır belirli fiyat aralığında gidip gelmesi, BTC balinalarının hareketlerinde de değişime sebep oldu. Glassnodealerts‘ın paylaşmış olduğu sosyal medya gönderisine göre, 100’den fazla BTC tutan kripto cüzdanları, son 3 ayın en düşük seviyesine ulaştı. Bu durum kripto piyasasının fikrini ikiye bölerek, yakın zamanda yaşanabilecek olayları giderek daha da önemli hale getirdi. BTC balinalarının sessizliğe geçip, BTC’den çekilmeleri şuan için daha çok olumsuz senaryolar ile ilişkilendiriliyor.

kripto balinasi

Bitcoin (BTC), Fiyat Rotasını Çizmek için Haber Bekliyor

Bir süredir 28.000 dolar fiyatında savaşan BTC, henüz net bir hamle sergilemediğinden dolayı balinaları sarsmış görünüyor. Glassnode verilerine göre, 100’den fazla BTC tutan cüzdan adreslerinin sayısı 15.962 adres ile son 3 ayın en düşük seviyesine geldi. BTC maksimalistlerinin okyanusu terk etmesi, piyasada yakın zamanlı oluşabilecek şiddetli bir fiyatlamanın habercisi olabilir.

Aşağı veya yukarı yönlü kalıcı bir fiyat hareketi göstermeyen BTC, piyasa bazlı gelebilecek önemli bir haberin etkisiyle yolunu çizebilir. Güncel olarak 28.000 dolar fiyatlarında seyreden kripto paraların lideri, son zamanlardaki veriler ile birlikte yatırımcılarının kafasını daha da karıştırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner